
Одна з проблем, яка стала актуальною — поширене цькування (булінг) серед дітей.
Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.
Існує фізичний, економічний, психологічний, сексуальний, кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв). Більше 50% дітей страждають від булінгу.
Типовими ознаками булінгу (цькування) є:
- систематичність (повторюваність) діяння;
- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
В Україні прийняті нові нормативно-правові акти, у яких прописані механізми застосування законодавства для захисту дітей від насильства. Будь яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом.

Адміністративна відповідальність за булінг.
Такі дії вважаються правопорушенням і тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Слід зазначити, що за адміністративні правопорушення дітей до 16 років несуть відповідальність їхні батьки. За свої дії громадяни від 16 років несуть відповідальність особисто. Також передбачено і відповідальність за приховування випадків боулінгу у вигляді штрафу або виправні роботи до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.