Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

«Визнання батьківства» – юстиція презентує другий випуск телепрограми «Я МАЮ ПРАВО!»

17/09/18

Міністерство юстиції України постійно працює над підвищенням правових знань громадян.

 

Другий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» розкриває тему «Визнання батьківства». Відеоматеріал створений за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується

Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

 

У програмі роз’яснюється, що потрібно робити та куди звертатися для визнання батьківства.

 

Зокрема, громадяни можуть скористатися первинною та вторинною правовою допомогою у центрах та бюро безоплатної правової допомоги. Визнання батьківства відбувається за такою процедурою:

1) Якщо батьки не перебувають у шлюбі, достатньо спільної заяви батька і матері про визнання батьківства.

2) Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі, а заява про визнання батьківства відсутня, прізвище та громадянство батька дитини визначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім’я та по батькові дитини зазначається за вказівкою матері. Якщо відомості про батька записані саме у такому порядку, для визначення походження дитини від батька потрібно подати  позовну заяву про визнання батьківства до суду.

 

У позовній заяві потрібно зазначити: а) фактичні дані про дитину; б) будь-які відомості, які зможуть засвідчити походження дитини від батька. До заяви додаються необхідні докази, а також документи, що підтверджують сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позов про визнання дитини може пред’явити мати дитини; опікун; піклувальник; особа, яка утримує та виховує дитину; сама дитина, якщо вона досягла 18 років; особа, яка вважає себе батьком дитини.

 

Одним з доказів батьківства є результат судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи. Спеціалісти радять проводити таку експертизу лише у сертифікованих лабораторіях. В іншому випадку суд може не взяти результат експертизи до уваги.

 

На підставі рішення суду орган ДРАЦС вносить зміни до актового запису про народження – змінює інформацію про батька – і видає нове свідоцтво про народження дитини.

 

Захищай свої права разом з Мін’юстом!

 

Переглянути важливу правову інформацію можна за посиланням:

 

Інформер: https://youtu.be/4n2n2KYrRXc

 

Програма: https://youtu.be/EHzPFeR3M8M