Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

До уваги мешканців міста!

09/11/20

У зв’язку з наближенням осінньо-зимового періоду 2020/2021 управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради нагадує мешканцям міста про те, що головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, завдяки якій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг,  а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Громадянам, яким житлова субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2020 р., звертатися до управління праці та соціального захисту населення для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2020-2021 р. не потрібно. Таким громадянам управління розрахує розмір житлової субсидії на початку опалювального сезону без додаткового звернення ( в автоматичному режимі).

            Особи, які мають намір звернутися за призначенням житлової субсидії, подають до управління  заяву про призначення житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії, за встановленими формами.

Заява та декларація можуть бути подані особисто особою до скриньки, яка розміщена за адресою: вул Горького, 4-А, надіслані до управління праці та соціального захисту населення поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.

Наголошуємо на тому, що відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо упралінням отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням міської комісії з розгляду питань призначення та надання населенню житлових субсидій, адресних соціальних допомог, пільг та інших питань соціального захисту, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.

Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.

У зв’язку із подовженням дії карантину на усій території Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, Управління проводить дистанційний прийом та консультування громадян.

     Для отримання необхідної інформації з питань призначення державних допомог та житлових субсидій Ви маєте можливість:

1. Зателефонувати до Управління: (05449) 7-21-47, 0668920199.

2 Дистанційно отримати консультацію надіславши електронного листа на електронну скриньку управління: info22@dszn.sm.gov.ua 

3.Надати документи для призначення різних видів державних допомог, залишивши їх у скриньці, яка знаходиться у приміщенні управління за адресою: вул.Горького, 4А.