Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

16 днів проти насильства

25/11/20

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

• активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

• проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми;

• формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

• 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю.

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

• 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Якщо вам стало відомо про факти, пов’язані з насильством в сім’ї, з метою оперативного реагування та надання допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї, зателефонуйте за номерами:

Номер екстренного виклику поліції 102.

Урядова гаряча лінія із протидії домашньому насильству 15-47

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (безкоштовно з моб.тел)