Під час зустрічі начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Наргуль Кужельна розповіла про особливості деклараційної кампанії, зазначила, що громадяни, які отримали у 2012 році доходи не від податкових агентів (здавання в оренду житла, рухомого майна тощо), отримали спадщину, подарунки, іноземні та інші доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, декларують такі доходи щорічно з 1 січня до 1 травня. Окремо зупинилась на порядку декларування доходів, отриманих від двох та більше податкових агентів.
Також було зазначено, що можуть подавати податкові декларації і ті громадяни, які бажають скористатись правом на податкову знижку (навчання, іпотечне кредитування, переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива) та звернуто увагу присутніх на те, що з цього року громадяни мають можливість безкоштовно отримати ключі цифрового підпису та задекларувати свої доходи через мережу Інтернет, не відвідуючи податкову інспекцію.
Під час зустрічі було надано відповіді на численні питання, що стосувалися надання податкової соціальної пільги, порядку оподаткування доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, а також запровадження нового податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Бажаючі отримали власну друковану продукцію Шосткинської ОДПІ з питань декларування.
На завершення заходу працівниками Шосткинської ОДПІ були проведені ще й індивідуальні консультації з бажаючими та надано практичну допомогу по заповненню 12 декларацій про майновий стан та доходи громадян за 2012 рік.