Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Загальнобудинкові потреби на опалення – що це таке? Хто має платити?

23/05/23

В останній час дуже гостро стоїть питання по розподілу теплової енергії на загальнобудинкові потреби на опалення. Враховуючи соціальну напругу, що наразі виникла, вважаємо за необхідне більш детально та докладніше зупинитися на даному питанні.

Розподіл обсягів спожитої у будинку комунальної послуги здійснюється на підставі «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлях комунальних послуг», затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018р. №315 (зі змінами). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#Text

Загальнобудинкові потреби на опалення – витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення. Обсяг теплової енергії на загальнобудинкові потреби визначається як частка від загального обсягу спожитої теплової енергії на опалення будинку/будівлі:для 1-5 поверхової будівлі/будинку – 25 %;для 6-10 поверхової будівлі/будинку – 20 %;для будівлі/будинку вище 10 поверхів – 15 %.для будівель/будинків комбінованої поверховості – відсоток, визначений як середнє арифметичне значення вищевказаних відсотків в залежності від поверховості частин будівлі/будинку.

Визначений обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будинку/будівлі, повинен бути додатково скорегований із застосуванням коефіцієнту, що враховує площу приміщень з індивідуальним опаленням у будівлі/будинку.

Обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будівлі/будинку, розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень будівлі/будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) пропорційно до загальних/опалюваних площ/об’ємів їх житлових/нежитлових приміщень.