Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Вибухонебезпечні предмети (ВНП) можуть бути знайдені всюди, де проходили бойові дії: у полі та городах, у лісі та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів та в інших місцях.

30/04/21

При знаходженні ВНП або схожого на нього предмета необхідно:

– добре запам’ятати місце знаходження ВНП;

– встановити  попереджувальні знаки або огорожу навколо ВНП;

– негайно оповістити про небезпечну знахідку місцеві органи влади.

Для пристрою огорожі можливе використання різних підручних матеріалів (жердини, мотузки, шматки матерії, каміння та інше).

При знаходженні ВНП категорично забороняється:

– брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати ВНП;

– переносити або перекочувати з місця на місце;

– кидати їх у вогнище або розводити над ними полум’я;

– збирати та здавати їх як металобрухт.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Після вашого повідомлення фахівці аварійно-піротехнічного підрозділу  ДСНС знешкодять ВНП за встановленим порядком. Не допускайте самі та утримуйте інших від порушень правил поведінки при знаходженні ВНП.

Негайно повідомляйте місцеві органи влади про знаходження вибухонебезпечних предметів, це – громадський обов’язок кожної людини!

У разі виявлення вами ВНП необхідно сповістити найближче розташований орган виконавчої влади, наприклад:

– сільську (міську) раду

– дільничного інспектора

Цим повідомленням ви виконаєте свій громадський обов’язок, захистите себе, інших людей та дітей від раптового спрацьовування вибухонебезпечних предметів, які несуть в собі каліцтво та загибель людей, руйнування будинків та споруд, а також інші надзвичайні події та важкі наслідки.