Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Європейська інтеграція та Євроатлантичне співробітництво

10/09/17

Одним із пріоритетних напрямів безпекової політики України є розвиток конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору (Північноатлантичний альянс, НАТО). В його основі лежить протидія сучасним безпековим викликам і загрозам, а також досягнення Україною провідних стандартів розвитку та обороноздатності. 

Активний політичний діалог України з Північноатлантичним альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях включно з міжпарламентським виміром. Провідну роль у поглибленні цього діалогу відіграє Комісія Україна – НАТО (далі – КУН), створена в 1997 році на виконання положень Хартії про особливе партнерство. З 2009 року, відповідно до Декларації про доповнення Хартії, під егідою КУН розробляються Річні національні програми співробітництва Україна – НАТО. 

Відповідно до рішення шостого засідання Комісії з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору Нацдержслужбу визначено національним координатором та основним виконавцем заходів з виконання Програми Україна – НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки та оборони України.

Нацдержслужба, як національний координатор Програми професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони відповідає за виконання низки заходів, спрямованих на підготовку фахівців з питань співробітництва України з НАТО, зокрема:

·          проведення на постійній основі засідань координаційної групи з питань реалізації програми 

·        виконання програми Україна – НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки та оборони України

Указ Президента України №103/2017 «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік» 

 

Ініціатива ЄС «Східне партнерство»

Ініціатива Європейського Союзу (далі – ЄС) «Східне партнерство» – це політика ЄС, що має на меті зміцнення партнерських відносин зі східними сусідами ЄС. 7 травня 2009 року під час саміту, що відбувся у м. Празі (Чеська Республіка), державами-членами ЄС та представниками Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Грузії, Республіки Молдова та України було прийнято рішення щодо започаткування ініціативи ЄС «Східне партнерство» з метою впровадження політичної асоціації та економічної інтеграції між ЄС та його східними партнерами. Ініціаторами політики були Польща і Швеція.

Основною метою Східного партнерства є створення необхідних умов для прискорення процесу політичного об’єднання й подальшої економічної інтеграції між ЄС і зацікавленими країнами-партнерами.

З цією метою в рамках Східного партнерства здійснюється надання підтримки політичним і соціально-економічним реформам у країнах-партнерах, що сприяє їхньому зближенню з ЄС.

Основними завданнями Східного партнерства є встановлення політичної спільноти, створення поглиблених зон вільної торгівлі, а також прагнення скасувати візовий режим.

Учасниками Ініціативи є 28 країн-членів ЄС, з одного боку, та східні країни-сусіди ЄС – Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка, Республіка Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна – з іншого.

Зазначене співробітництво здійснюється в межах чотирьох платформ:

·        Платформа 1 «Демократія, належне врядування та стабільність»/“Democracy, Good Governance & Stability”;

·        Платформа 2 «Економічна інтеграція та наближення до політики ЄС»/“Economic Integration & Convergence with EU Policies’;

·        Платформа 3  «Енергетична безпека»/“Energy Security”;

·        Платформа 4 «Міжлюдські контакти»/“People-to-People Contacts”.

У рамках тематичних платформ визначено цілі та завдання у відповідних сферах політики. Діяльність кожної тематичної платформи забезпечується шляхом проведення численних зустрічей експертів (так званих панелей) у різних галузях.