Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад

01/08/19

В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад. Це перший інструмент для розумного управління громадами. Він містить понад 100 датасетів з 40 джерел та 13 порад щодо їхнього застосування. Про це повідомляє прес-служба Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ з посиланням на ФБ сторінку Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубко.

Дані про економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, забудову, актуальні та високоточні дані про ґрунти, сільськогосподарські культури, навіть погоду, тощо – це те, що потрібне кожній громаді для ухвалення різних рішень та подальшого розвитку. Всі ці дані містять різні джерела. Команда Проекту «Е-рішення для громад» створила GIS-DATA портал для вирішення проблеми пошуку цілої низки даних, які мають конкретну географічну локалізацію.

Портал поєднує у собі просту, структуровану за рубриками підбірку геопросторових шарів (ГПШ) та різних аналітичних е-рішень, які спрямовані на інноваційний розвиток громади й наповнення місцевих бюджетів. Впровадивши аналітичні е-рішення, громади отримують інструменти, з якими зможуть:

– збільшити надходження до бюджету

– ефективно управляти своїми активами

– вирішити екологічні проблеми

– моніторити навколишнє природне середовище

– прогнозувати розвиток несприятливих явищ (ерозії, зсувів, підтоплень тощо)

управляти мережею соціальної інфраструктури та інші.

Довідково:

Мета проекту «Е-рішення для громад» допомогти громадам перейти до «Управління 2.0» — на основі проаналізованих, верифікованих даних із застосуванням ІТ. Реалізується ГС “Центр розвитку інновацій” за підтримки Програми ULEAD з Європою.