Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

У Шостці відзначили День Перемоги

12/05/21

9 травня у Шостці пройшов мітинг до Дня Перемоги. Урочистості стартували у парку Свободи біля меморіалу захисникам України. Там грав військовий оркестр.

Присутні віддали шану нинішнім захисникам України. Слово взяв командир військової частини 3022 Максим Кицелюк. Він привітав усіх зі святом Перемоги у Другій світовій та згадав і про нинішню російсько-українську війну.

“Сьомий рік вже триває війна з підступним ворогом, який стоїть на кордонах нашої країни, нашої області. Але від себе особисто, від всіх своїх підлеглих запевняю: ми дамо гідну відсіч ворогу, якщо він надумає повторити, те що відбулось у 1939-1945 роках”, – сказав Максим Кицелюк.

Далі присутні колоною на чолі з військовим оркестром пройшли вулицею Свободи до Вічного вогню, де урочистий мітинг продовжився.

Автор: ШосткаNews.Сity

З 76-ю річницею Перемоги жителів громади привітали міський голова Микола Нога, голова Шосткинської райдержадміністрації Оксана Тарасюк та голова Шосткинської райради Вікторія Сокол.

“Наші діди та прадіди завоювали перемогу. Завоювали перемогу на фронтах, партизанських загонах, концентраційних таборах. Завдання нашого покоління – перебороти труднощі сьогодення, перебороти коронавірус і завоювати перемогу. З Днем Великої Перемоги всіх вас вітаю!”, – сказав міський голова Микола Нога.

На Шосткинщині наразі залишилась лише одна партизанка, яка воювала в партизанському загоні Ковпака – це Надія Рожкова. У 15 років вона пішла в партизани.

Автор: Василь Романенко

“Мій батько – був партизан. Старший брат був у партизанах. Мене хотіли в Німеччину відправити, але мама зв’язалася з Ковпаком – він сказав: відправляйте сюди й дочку. Ми були в глухівському партизанському загоні. Пройшли ми від брянських лісів до Карпат. Ми йшли попереду фронту. Фронт йшов за нами”, – розповідає Надія Рожкова.

Під час війни партизанка ледь не потрапила до полону. Їй загрожувала неминуча смерть. “Вони сказали що я їх ворог, хоча і зовсім юна. Мені загрожував розстріл, але коли вони відійшли у сторону мені вдалося втекти. Це було під Києвом”, – говорить Надія Рожкова.

Біля обеліска Слави розташувалась невеличка експозиція військової техніки часів Другої Світової. Зокрема був представлений автомобіль 1943 року. Його було знайдено у Клишках та відреставровано.

Друга Світова війна торкнулась кожної родини. Зараз люди наголошують, що найголовніше – це мирне небо над головою.

Наприкінці урочистого заходу до Вічного вогню були покладені квіти.

ШосткаNews.City