Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

У Шостці перейменували понад 20 вулиць та провулків

26/12/22

На сьогоднішньому сесійному засіданні міської ради обговорювалося питання щодо перейменування об’єктів топонімики :
Рішення VI сесії Шосткинської міської ради VІІI скликання від 23.12.22 “Про перейменування об’єктів топоніміки на території Шосткинської міської територіальної громади” (м. Шостка)

Мова йде про нові назви вулиць і провулків. Вони змінюють назви в рамках процесу дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого. Нагадаємо, у листопаді цього року відбулося онлайн-голосування за нові назви 26 вулиць та провулків міста, яке проходило на офіційному сайті Шосткинської міської ради.

У ході обговорення питання депутат В’ячеслав Василенко (він є істориком) розповів про те, що постать Пилипа Ващенка, ім’ям якого планувалось назвати нинішню вул. Ватутіна, а також два провулки, неоднозначно оцінюється істориками: «…Постать в історії досить суперечлива. Одні історики вважають його героєм, інші – навіть бандитом». Вирішено, що питання щодо перейменування вулиці і двох провулків ім’ям Пилипа Ващенка буде вивчено додатково.

В’ячеслав Василенко також запропонував, щоб у назвах вулиць були вказані не лише прізвища людей, на честь яких вони названі, але й імена.

В ході розгляду питання щодо перейменування об’єктів топонімики прозвучала пропозиція назвати ряд вулиць міста іменами наших загиблих Героїв-захисників. «..Ми повинні закарбувати ці імена в історії нашого міста. Ми повинні бути вдячні все своє життя!». – сказала депутат Ольга Ткаченко.

Так, у Шостці з’являться вулиці Максима Киричука та Віталія Гуляєва. Їх іменами запропоновано назвати вул. Марата та Маяковського відповідно. Найближчим часом пройде громадське обговорення.

Шостка-інфо