Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

У Шостці частина лікарів змінить місце прийому. Як тепер до них потрапити

10/01/20

Редакція ШосткаNews.City поговорила з лікарями про зміни, які сталися у медичній сфері у 2019-му, та чого чекати наступного року.

 

Зміни у медичній галузі почалися з осені 2018 року. Тоді з’явився «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Містян закликали укладати декларації зі своїми дільничними терапевтами, інакше медична допомога для тих, хто залишився «за бортом», була б платною. Наразі з лікарями первинної ланки Шостки мешканцы підписали 61 тисячу декларацій.

У 2020 році нововведення продовжуватимуться. Зокрема, вони стосуватимуться кадрової політики. «Ми хотіли б залучати молодих лікарів і спільно з органами місцевого самоврядування

шукати шляхи їхньої підтримки», — зазначив Олександр Жук, директор «Шосткинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги».

 

 Фото Шосткинська ЦРЛ

 

Відбудеться у наступному році і оптимізація приміщень. У зв’язку із цим зміниться місце прийому лікарів. Так, до дитячої поліклініки переїдуть лікарі первинної ланки з амбулаторії №1. Лікарів первинної ланки з амбулаторії №4 переведуть до приміщення жіночої консультації, а ті у свою чергу вже вестимуть прийом у пологовому відділенні.

 

За словами медиків, зміни які відбулись за останній рік, принесли тільки покращення. Центр ПМСД підписав договір з Національною службою здоров’я, що дозволило збільшити фінансування первинної ланки.

 

Зараз в усіх амбулаторіях є електронні реєстратури, що мають полегшувати запис до лікарів. Також збільшили час прийому терапевтів. Відповідно подовжили і денну роботу поліклінік. Тепер вони працюють до 18:00. Наразі стало можливим отримання медичної допомоги в вихідні, святкові та неробочі дні. В амбулаторії №4 та дитячій поліклініці до 14:00 працює черговий лікар.

За цей час почали ремонтувати медичні заклади. Першою стала дитяча поліклініка. Всі кабінети лікарів-педіатрів пройшли косметичний ремонт. В одному з таких веде прийом Ольга Білоброва.

 

 

 

Фото Шосткинський центр ПМСД

 

«Ми забезпечені зараз усім необхідним для правильної діагностики та лікування — від шпателів одноразового використання до таких приладів, як отоофтальмоскоп і електрокардіограф», — наголосила вона.

 

За словами Олександра Жука, на предмети довгострокового користування та медичне обладнання цього року витратили 1 млн 119 тисяч грн. На придбання медикаментів пішло 444 тисячі грн, з них туберкулін для реакцій на манту для дітей профінансували з місцевого бюджету на майже 417 тисяч грн. За кошти місцевого бюджету купувались товари медичного призначення — це підгузки, пелюшки на суму 140 тисяч грн. На пільгові медикаменти пішов майже 1 млн 142 тисячі грн. З них на наркотичні засоби – 710 тисяч грн.

 

Заробітну плати лікарі отримували без затримок — на відміну від вторинної ланки. Оскільки центр первинної медико-санітарної допомоги працює не за бюджетним, а за господарським кодексом, прив’язки до тарифної сітки не має. Заробітні плати —  на договірній основі й вони зросли.

Центр первинної медико-санітарної допомоги вже має свій сайт.

 

 

ШосткаNews.City

 

Там можна побачити адреси та номери телефонів різних поліклінічно-терапевтичних амбулаторій. Записатись на прийом до лікаря також можна через цей онлайн-сервіс. Як наголосив Олександр Жук, у наступному році покращення умов праці медиків продовжуватиметься. Кожен лікар матиме свій службовий мобільний телефон, по якому він може спілкуватись у робочий час із пацієнтами. У всіх амбулаторіях біля реєстратур розмістять скриньки відгуків та пропозицій.