Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Тисячолітній спадок Української державності

27/07/22

Україна успадкувала від різних періодів історії засадничі ознаки держави:

Від Русі: – цивілізаційний вибір, який визначився із прийняттям християнства у 988 році; – тризуб, родовий знак Рюриковичів, що став державний гербом сучасної України; – Київ – столицю, політичний і культурний центр українських земель упродовж понад тисячу років; – гривню – назву грошової одиниці; – назву Україна, що вперше згадується в Іпатіївському літописі у 1187 році.

Від Галицько-Волинської держави: – синьо-жовті барви національного прапора, що походять від кольорової гами герба Галицько-Волинського князівства; – утвердження європейського вектора розвитку.

Від Великого Князівства Литовського: – європейську традицію міського самоврядування – магдебурзьке право; – Пересопницьке Євангеліє – видатна рукописну пам’ятку, на якій складають присягу президенти України.

Від козацької доби: – республіканські традиції народовладдя; – військові традиції, які лягли в основу збройних сил Української Народної Республіки та пізнішого українського визвольного руху; – одну із перших європейських конституцій нового часу, укладену Пилипом Орликом 1710 року.

Від української державності початку ХХ століття (УНР, ЗУНР, Українська Держава Павла Скоропадського): – демократичні засади державного будівництва; – перший парламент, у який розвинулася Центральна Рада, створена у березні 1917 року; – перший уряд, яким став Генеральний Секретаріат Центральної Ради з червня 1917-го; – державні символи: герб, гімн “Ще не вмерла Україна”, прапор; – соборність – об’єднання українських земель в єдиній незалежній державі; – Українську Академію Наук, що була заснована Павлом Скоропадським у листопаді 1918 року.

Від Української Радянської Соціалістичної Республіки: – статус засновника Організації об’єднаних націй; – адміністративно-територіальний устрій.