Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Пішов з життя один з визволителів м. Шостки – генерал-майор танкових військ Цібізов Л.Г.

23/06/09

Виконавчий комітет Шосткинської міської ради, президія Ради міської організації ветеранів з глибоким сумом сповіщають, що 16 червня 2009 року після тривалої хвороби пішов з життя один з визволителів м. Шостки від німецько-фашистських окупантів Герой Радянського Союзу, генерал-майор танкових військ Цібізов Леонід Герасимович.

Л.Г. Цібізов народився 7 січня 1925 року в с. Красная Горка Шаранського району Башкирії в селянській сім’ї. Росіянин. Член Комуністичної партії з 1947 року. Закінчив 7 класів, Ашхабадське образотворче училище.

До Червоної Армії призваний у січні 1943 року Сєрахським райвійськкоматом Туркменської СРСР.

Відділення розвідників, яким командував комсомолець сержант Л. Г. Цібізов, 2 вересня 1943 року у складі 25 гвардійського стрілецького полку (6-а гвардійська стрілецька дивізія, 13-а армія, Центральний фронт) одним із перших з боєм захопило східну окраїну м. Шостки і, вибивши звідти фашистів, забезпечило подальше просування підрозділів полку до центру міста.

Командир відділення Л.Г.Цібізов особливо відзначився в боях при розширенні плацдарму на правому березі р. Прип’ять в районі с. Плютовище Чорнобильського району Київської області. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16 жовтня 1943 року за зразкове виконання бойових завдань і виявлені при цьому геройство та мужність гвардії сержанту Цібізову Леоніду Герасимовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 3607). «При продвижении вперёд подразделения на правом берегу р. Припять 27 сентября 1943 года нашим подразделениям мешал сильный фланговый огонь станкового пулемёта противника. Тов. Цибизов, рискуя жизнью, по собственному желанию взял гранаты и пополз к пулемёту для подавления. Незаметно подобравшись к пулемёту, уничтожил гранатой пулемётный расчет и захватил исправный станковый пулемёт, обеспечив успешное продвижение наших подразделений», – записано у наградному листі на Цібізова Л.Г.

У 1944 році відважний воїн закінчив Сизранське танкове училище, у 1945 р. – вищу офіцерську школу самохідної артилерії, а у 1955 – академію бронетанкових військ. Посідав командні посади в Білоруському, Забайкальському військових округах, Групі радянських військ у Німеччині, у штабі Київського військового округу.
 З 1977 року Л.Г.Цібізов – у запасі, а потім у відставці. Проживав у столиці України – місті-герої Києві. Там і похований.

Людина щирого серця, скромний, чесний і порядний, Леонід Герасимович Цібізов завжди був серед людей, проводив велику виховну роботу серед молоді, виконува численні громадські обов’язки. До останнього подиху він залишився вірним один раз обраному життєвому напрямку, вірив у торжество справедливості, не приймав ідеологію перекручування історії.

Світла пам’ять про Леоніда Герасимовича Цібізова, патріота своєї Вітчизни, мужнього визволителя м. Шостки, України від фашистів назавжди залишиться у серцях вдячних шосткинців.