Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

На сесії міської ради прийнято 3 нових програми

24/06/08

Учасники програми – органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські організації, навчальні, культурні та спортивні заклади міста.

Основними завданнями запропонованої міської програми є:

– запровадження сучасних методик виявлення, навчання, виховання та суспільно-педагогічна підтримка обдарованої молоді;
– здійснення науково-методичного та психолого-педагогічного супроводу виявлення, відбору та підтримки обдарованої молоді, розроблення індивідуальних програм їх супроводу;
–  забезпечення ефективної роботи навчальних, культурних та спортивних закладів міста з метою створення умов для розвитку особистості та вироблення в неї професійних якостей;
– популяризація здобутків обдарованої молоді, кращого педагогічного досвіду роботи з нею;
– посилення матеріально-технічного забезпечення навчальних, культурних та спортивних закладів міста;
– забезпечення необхідної експериментальної складової тренувальних зборів учасників ІІІ етапу олімпіад;
–  проведення конкурсів, фестивалів, олімпіад, спортивних змагань;
–  організація оздоровлення обдарованої молоді;
–  матеріальне та моральне заохочення як обдарованої молоді, так і вчителів, керівників гуртків, спортивних тренерів, які займаються навчанням і вихованням обдарованих та талановитих дітей.

У виконанні програми беруть участь міський бюджет, залучені кошти позабюджетних джерел. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього – 508,5 тис. грн. у т.ч. коштів місцевого бюджету -363,5 тис. грн., коштів інших джерел – 145,0 тис. грн.
Одним із пріоритетних напрямів роботи навчальних, культурних та спортивних закладів міста є турбота про обдаровану молодь, її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток.

Щороку понад 700 учнів 6-11-х класів (20% від загальної кількості) залучаються до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін. Стабільно високі результати демонструють команди навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей та гімназії, в яких працюють системи виявлення обдарованої молоді, діють програми індивідуального розвитку та саморозвитку обдарованої особистості. Кращі результати серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів  показують школи № 1 та № 7. У цілому за підсумками ІІІ етапу олімпіад упродовж останніх років учнівська команда міста впевнено посідає у загальному заліку ІІ місце в області, пропустивши вперед тільки обласний центр.

У місті впроваджена  додаткова власна система заохочень для обдарованої молоді та її наставників. Так, здійснюються виплати надбавок у розмірі 50% посадового окладу вчителям, які підготували переможців ІУ етапу, та 15, 10, 5 відсотків посадового окладу вчителям, які підготували переможців (відповідно І, ІІ, ІІІ місця) ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Упродовж трьох останніх років стипендіатами голови облдержадміністрації для обдарованих учнів щорічно стають четверо кращих школярів 9-10-х класів міста.

З метою підтримки учнів, які посіли перші місця в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт МАН, стали переможцями ІУ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт МАН встановлена стипендія міського голови. Упродовж двох останніх років нею було відзначено 25 учнів.

У місті збережена мережа позашкільних навчальних закладів, що складається з восьми профільних позашкільних навчальних закладів. До занять у гуртках залучено 4,6 тисячі дітей та підлітків, що становить 63% від загальної кількості дітей шкільного віку. Навчально-виховний процес у творчих об’єднаннях художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, науково-технічного, фізкультурно-спортивного, військово-патріотичного та оздоровчого напрямків забезпечує понад 90 педагогічних працівників.

Для більш ефективного спрямування коштів на технічне переоснащення об’єктів теплопостачання та стратегічного розвитку комунальної теплоенергетики міста депутати розглянули та затвердили міську програму стратегічного розвитку підприємств комунальної теплоенергетики та оптимізації схеми централізованого постачання м. Шостка на 2008-2012 роки.

Мета програми передбачає зменшення обсягів споживання природного газу, раціональне та економне використання паливно-енергетичних ресурсів у місті, впровадження енергозберігаючих технологій у теплопостачальних підприємствах з метою послідовного скорочення рівня питомих витрат енергетичних ресурсів та надання належних комунальних послуг з теплопостачання.

Сучасний стан забезпечення населення, підприємств  і організацій міста тепловою енергією в цілому відповідає встановленим вимогам. Теплопостачальні організації міста працюють стабільно без значних перебоїв. Житлові будинки забезпечуються тепловою енергією та гарячою водою згідно з вимогами.

Для збереження та утримання на належному рівні теплового балансу міста виникає необхідність впровадження першочергових заходів, пов’язаних з реалізацією програми енергозбереження та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів шляхом впровадження енергозберігаючих технологій у теплопостачальних підприємствах міста Шостка, заміни опалювальних котлів з низьким ККД на сучасні опалювальні прилади, заміни зношених труб на нові попередньо ізольовані, що забезпечить довгострокову експлуатацію тепломереж і мінімальні витрати  теплової енергії, влаштування модульних теплових пунктів на об’єктах ЦРЛ, впровадження регульованих приводів електродвигунів, відновлення теплової ізоляції магістралей надземного прокладання, переведення квартир житлових будинків, які розташовані на значній відстані від котелень, на індивідуальне опалення, що дасть можливість ліквідувати збиткові котельні та зменшити обсяги споживання природного газу і покращити якість наданих послуг з теплопостачання споживачам.

Передбачається здійснення державної політики щодо забезпечення населення міста Шостка якісними послугами з теплопостачання, заміна обладнання котельних міста на сучасне з ККД вище 90%, заміна зношених тепломереж, реконструкція, модернізація та технічне оновлення теплогенеруючого та тепломеханічного обладнання, оптимізація схеми централізованого теплопостачання.

Не меш важливою  програмою, яка була затверджена на сесії міської ради, стала програма фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2008-2010 роки.

Головною метою цієї програми є забезпечення надійності та безпечної експлуатації житлових будинків. Виконання передбачених заходів дасть можливість продовжити термін безпечної експлуатації житла, а також буде значним вкладом у прискорення процесу створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (далі ОСББ).

Завдання цієї програми – експертне обстеження, реконструкція, капітальний ремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж, обладнання, ліфтів, покрівель, капітальний ремонт міжбудинкових проїздів.

Умовами включення житлового будинку ОСББ на фінансування заходу згідно з програмою мають бути:

   1. Наявність інвентаризаційної справи про технічний стан будинку;
   2. Затверджений загальними зборами розрахунок тарифу на утримання будинку;
   3. Звіт за останні три роки про проведені ремонтні роботи.

Фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів і коштів інвесторів.