СБУ викрила прикордонників на хабарництві: за «данину» сприяли незаконному переправленню товарів через держкордон

27/05/21

Служба безпеки України блокувала корупційний механізм отримання хабарів за сприяння незаконному переміщенню товарів через державний кордон, організований військовослужбовцями прикордонного загону на Сумщині.

За попередніми даними досудового слідства, посадовці оперативно-розшукового відділу Сумського прикордонного загону сприяли переміщенню різних груп товарів між Україною і Росією, канал діяв в обох напрямках. Зловмисники не перешкоджали мешканцям як українського, так і російського прикордоння незаконно перевозити поза встановленими пунктами пропуску товари, у тому числі тютюнові вироби.

За оперативними даними, розмір «данини» за сприяння у переправленні товарів становив $1 тисячу за тонну вантажу. Незаконна схема діяла протягом місяця.

Правоохоронці затримали одного із зловмисників, оперуповноваженого прикордонного загону, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального України у середмісті Сум під час одержання чергової неправомірної вигоди від жителя Краснопільщини.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

У межах кримінального провадження тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до незаконної діяльності.

Заходи із викриття протиправної схеми проводили співробітники Управління Служби безпеки України у Сумській області спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Краматорськ під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил.

Пресслужба СБУ в Сумській області