У Шостці обговорено реалізацію програми соц.підтримки інвалідів

24/07/07

Метою поїздки було перевірити виконання обласної цільової програми «Соціальна підтримка інвалідів Сумської області на 2003-2008 роки» в містах і районах області.

За доброю традицією в роботі постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров`я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення на виїзне засідання була запрошена постійна комісія Шосткинської міської ради з питань охорони здоров`я, материнства, дитинства, соціального захисту населення, роботи з ветеранами, інвалідами та іншими пільговими категоріями громадян, також були запрошені відповідальні працівники м.Шостка, Шосткинського, Середино-Будського, Ямпільського районів, керівники обласних управлінь та організацій, громадських організацій, представники ЗМІ.

До складу делегацій з районів увійшли заступники голів райдержадміністрацій, начальники управлінь праці та соціального захисту населення, голови постійних профільних комісій.

Депутати та запрошені згідно з затвердженим маршрутом відвідали територіальний центр по обслуговуванню пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, ознайомились з його матеріально-технічною базою, оглянули доросле та дитяче відділення, поспілкувались з мешканцями, ознайомились з роботою відділу з питань надання субсидій при територіальному центрі.

У центральній районній лікарні делегація оглянула ветеранські палати, ознайомилась з умовами утримання та лікування інвалідів.

Крім того, депутати спілкувались з ветеранами та інвалідами Великої Вітчизняної війни філії Сумського шпиталю для інвалідів війни та оглянули палати і кабінети, де надаються медичні послуги та два непрацюючі поверхи.

Пленарна частина засідання комісії відбулась у залі засідань Шосткинського центру естетичного виховання. Відкрила і провела засідання депутат обласної ради Рохманова Діана Ігорівна.

З інформацією щодо історичного минулого та стану соціально-економічного розвитку міста Шостка виступив міський голова м.Шостка Нога М.П. Також членам зібрання був продемонстрований відеофільм „Поруч з нами – люди”, який наглядно продемонстрував проблеми інвалідів м.Шостка та дії влади щодо покращання життя цієї категорії громадян.

Про стан виконання заходів обласної цільової програми «Соціальна підтримка інвалідів Сумської області на 2003-2008 роки» доповідали заступник голови Шосткинської райдержадміністрації Юдицька Л.П., начальник управління праці та соціального захисту населення Середино-Будської райдержадміністрації Коробко С.І, заступник голови Ямпільської райдержадміністрації Титков В.М.

Про виконання обласної цільової програми «Соціальна підтримка інвалідів Сумської області на 2003-2008 роки» в містах і районах області з доповідями виступили голова обласного центру медико-соціальної експертизи Омельяненко Л.І., директор обласного центру зайнятості Підлісний В.І., завідувач обласної психолого-медико-педагогічної консультації управління освіти і науки облдержадміністрації Гаєва Н.Ф., директор виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Житняк В.М., керівник секретаріату – секретар регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Сумській області Ниділько Л.П., голова правління обласної організації УТОС Вороновський А.А., начальник головного управління  праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Багмет О.Р.

В обговоренні питання взяли участь члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров`я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення, постійної  комісії Шосткинської міської ради з питань охорони здоров`я, материнства, дитинства, соціального захисту населення, роботи з ветеранами, інвалідами, директор Сумського обласного центру ранньої соціальної реабілітації дітей – інвалідів Шовкопляс О.М., голова громадської організації інвалідів м.Шостка Гасич В.Б., заступник голови Шосткинського міського товариства допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства „Турбота” Трегуб О.Ю., керівники інших громадських організацій інвалідів м.Шостка, представники делегацій з районів тощо.

Комісія відмітила конкретну і цілеспрямовану роботу, яка проводиться Шосткинською міською радою та районними радами північного регіону по виконанню заходів обласної цільової програми «Соціальна підтримка інвалідів Сумської області на 2003-2008 роки».