Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Посібник “Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти”

22/05/19

Надаємо до уваги громадян  посібник “Ваш багатоквартирний будинок: хто і як ним має управляти” . Мета цього посібника — розповісти, як співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти, як і чому варто створити ОСББ, хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка», як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю.

 

 

Багатоквартирний будинок є цілісною системою, яка включає в себе не тільки квартири та нежитлові приміщення, але й майно, що їх з’єднує, тобто є спільним. Воно належить
співвласникам будинку на праві спільної сумісної власності, а значить, не може бути
розподілене між ними. Для підтвердження права власності на таке майно співвласникам не треба отримувати жодних документів: право спільної сумісної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку виникає на підставі закону.

 

 

Слід пам’ятати, що співвласники багатоквартирного будинку мають низку прав і обов’язків та несуть відповідальність щодо спільного майна в такому будинку. Так, співвласники мають право брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника і при цьому зобов’язані забезпечувати утримання, належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна будинку, проводити його поточний та капітальний ремонт.

 

Хочете дізнатися докладніше про це – завантажуйте посібник: БКБ, хто і як має ним управляти

 

Посібник підготовлено й видано Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.