Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Плани МОЗ на 2019, або медреформа набирає обертів

04/01/19

З 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми “Доступні ліки”: єдиним платником стане Національна служба здоров’я України. Замість розподілу коштів субвенції по регіонах працюватиме єдиний платник – Національна служба здоров’я. Діятиме прямий контракт між НСЗУ та аптечним закладом.

 

Як гроші вже пішли за пацієнтом в медичний заклад первинної допомоги, то вони підуть і за пацієнтом в аптеку. Міністерство охорони здоров’я України планує розширити в 2019 р. урядову програму «Доступні ліки». До листопада 2019 року планується завершити відпрацювання нової моделі реалізації програми реімбурсації(відшкодування). 

 

З 2020 року планується розширити програму відшкодування, зокрема, додавши нові групи препаратів для лікування більшої кількості хвороб.

 

Рецепти на ліки стануть електронними, зросте кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки у будь-якій аптеці, незалежно від місця проживання.

 

У затвердженому урядом бюджеті на 2019 рік на державну програму «Доступні ліки» закладено 1 млрд грн. В минулому роуі було витрачено понад 600 млн грн. тобто згортати програму не збираються. Державна програма закупівель фінансується лише на 40% від потреби, тоді, як решта хворих змушені купувати ліки за власні кошти. А референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

 

Навіть за умов обмеженого фінансування, яке є зараз, МОЗ зможе більш ефективно використати наявні кошти. За програмою зараз можна отримати 261 лікарський препарат, з них 59 – повністю безоплатно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату. Міністерство з 2 по 11 січня прийматиме заяви від виробників/імпортерів лікарських засобів для формування нового Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. У другій половині 2019 року відомство планує запустити для українців безкоштовну діагностику – рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця і інші обстеження.

 

Послуги оплатить Нацслужба здоров’я, але тільки якщо на діагностику направляє сімейний лікар.

 

Безкоштовними будуть і візити до лікарів вторинної медицини, але теж за напрявленням терапевта. Відвідати вузького фахівця можна і без направлення, але така консультація обійдеться пацієнту в копієчку. В Шостці ця модель запрацює, коли всі заклади і первинка(сімейні лікарі) і вторинка(вузьки спеціалісти) виконають технічні вимоги Нацслужби Здоров’я та укладуть з нею договори. Одним з кроків медреформи 2019 року стане запуск електронних медкарток. Всі дані про здоров’я пацієнта оцифрують. До картки буде додано електронні направлення до спеціалістів вторинки, рецепти на “Доступні ліки” і листки непрацездатності.