Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб

27/01/15

Законом України  від 28.12.2014 р.№ 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» розширено бази оподаткування військовим збором, а саме: підлягаютьоподаткуванню всі доходи, отримані громадянами з  джерела їх походження в Україні, а не лише доходи у вигляді заробітної плати), у т.ч., підлягають оподаткуванню доходи у вигляді надання майна в оренду тощо.

Нагадаємо, що із 3 серпня 2014 року в Україні почав діяти військовий збір, який стягується за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб. Платниками податку є особи, визначені у п.162.1 ст.162 Податкового кодексу України. Це: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.

 Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168, а відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу.