Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Оголошення про намір здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення КП «Господар»

06/01/22

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 комунальне підприємство «Господар» Шосткинської міської ради Сумської області доводить до відома споживачів про намір здійснити у 2022 році зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

На даний час діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Ковтунівської сільської ради 21 вересня 2020 року № 20 та введені в дію з 01.10.2020 року, в наступних розмірах:

– на централізоване водопостачання –17,90 грн. за 1 куб.м;

– на централізоване водовідведення – 12,74 грн. за 1 куб.м

Водночас, слід зазначити, що в умовах зростання основних складових тарифів, зокрема: мінімального прожиткового рівня працездатної особи та рівня мінімальної заробітної плати та відповідно сум відрахувань, складових вартості електричної енергії, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з водопостачання та водовідведення.

На сьогодні, діючі тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не відшкодовують фактичні витрати. Так, за результатом 2021 року рівень відшкодування затвердженої тарифом фактичної собівартості на централізоване водопостачання та водовідведення склав 88,0%, що привело до значних збитків підприємства.

Тому комунальне підприємство «Господар» звернулось до виконавчого комітету Шосткинської міської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Загальний розмір та рівень тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення

Послуга Діючий тариф  грн/ м3 з 01.10.2020 р. Планово економічно обґрунтований тариф на 2022 рік грн/м3

Централізоване водопостачання   17,90 грн   23,50 грн
Централізоване водовідведення 12,74 грн 15,00 грн

З метою належного функціонування підприємства виникла нагальна необхідність приведення тарифів на послуги централізованого водопостачання, централізованого водовідведення до економічно обґрунтованого рівня. Фінансовий стан є найважливішою характеристикою надійності, стійкості й ділової активності підприємства. Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови КМ України від 01.06.2011 р. № 869 « Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції Постанови КМУ від 3 квітня 2019 року № 291. які будуть покривати економічно обґрунтовані витрати в собівартості цих послуг.

Таким чином приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою, централізованим водовідведенням.

Зауваження і пропозиції щодо планових тарифів на 2022 рік від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 14 календарних днів з моменту публікації намірів про здійснення зміни тарифів за адресою:

КП «Господар» вул. Суворова, 5

06.01.21