Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Оголошення про намір здійснити зміну (коригування) тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

20/02/23

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни (коригування) цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 комунальне підприємство «Господар» Шосткинської міської ради Сумської області доводить до відома споживачів про намір здійснити у 2023 році зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

На даний час діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 28.01.2022 року № 33 та введені в дію з 01.02.2022 року, в наступних розмірах :

  • на центральне водопостачання – 23,50 грн. за 1 м.куб.;
  • на центральне водовідведення – 15,00 грн. за 1 м.куб.

Водночас, слід зазначити, що в умовах зростання основних складових тарифів, зокрема: мінімального прожиткового рівня працездатної особи та рівня мінімальної заробітної плати та відповідно суми відрахувань, вартості електричної енергії, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з водопостачання та водовідведення.

На сьогодні діючі тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не відшкодовують фактичні витрати. Так, за результатом 2022 року  рівень відшкодування затвердженої тарифом собівартості склав 93 %, підприємство отримало збиток  на централізоване водопостачання в сумі  3,949 тис. грн., на централізоване водовідведення – 13,031 тис. грн.

Тому, КП «Господар» звернулось до виконавчого комітету Шосткинської міської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для коригування тарифів  за статтями витрат : заробітна плата , нарахування на заробітну плату, вартість електроенергії, для встановлення тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Загальний розмір та рівень тарифів на централізоване

водопостачання та водовідведення

Послуга Діючий тариф, грн/м³ з 01.02.2022 р. Скоригований тариф на 2023 рік, грн/м³
Централізоване водопостачання 23,50 27,25
Централізоване водовідведення 15,00 16,96

З метою належного функціонування підприємства виникла необхідність приведення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до економічно обгрунтованого рівня, коригування до діючих розмірів мінімальної заробітної плати та цін на енергоносії ( електроенергію). Фінансовий стан є найважливішою характеристикою надійності, стійкості та ділової активності підприємства. Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови КМ України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції Постанови КМУ від 3 квітня 2019 року № 291, які будуть покривати витрати в собівартості цих послуг.

Таким чином, приведення тарифів до економічно обгрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою, централізованим водовідведенням.

Зауваження і пропозиції щодо планових тарифів на 2023 рік від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 14 календарних днів з моменту оприлюднення намірів про здійснення зміни тарифів за адресою :

КП «Господар» , с.Ковтунове, вул. Суворова, буд.5

Адміністрація КП «Господар»