Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Новини податкокої:До відома громадян!

19/11/21

Відповідно до п.70.7 статті 70 Податкового кодексу України, фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних (зміна місця проживання, прізвища, ім’я, по батькові, тощо) протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідних заяв, визначених Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822.

Заяву за формою № 5ДР або Заяву за формою № 5ДРП (фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) із наданням копій документів, що посвідчують особу, фізичні особи подають особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Відомості про зміну даних платника податків можна подати в електронному вигляді скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника податків» через веб-портал ДПС або за посиланням: cabinet.tax.gov.ua у розділі «ЕК для громадян», «Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб (5ДР)» або скориставшись засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Портал Дія».

Документи, що надсилаються для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру в електронній формі, оформлюються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

Особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання та яка не зареєстрована у Державному реєстрі, під час оформлення паспорта громадянина України вперше може за її бажанням одночасно зареєструватися у Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків з його відображенням надалі у паспорті громадянина України. Така реєстрація проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 вересня 2021 року № 1109 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 289 і від 25 березня 2015 р. № 302».