Сфера дії надання АП є суспільні відносини, пов’язані з наданням адміністративних послуг.
АП не поширюється на відносини щодо:
здійснення державного нагляду (контролю); метрологічного контролю і нагляду; акредитації органів з оцінки відповідності; дізнання, досудового слідства; оперативно-розшукової діяльності; судочинства, виконавчого провадження; нотаріальних дій; виконання покарань; доступу до публічної інформації; застосування законодавства про захист економічної конкуренції; провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею; набуття прав на конкурсних засадах; набуття прав стосовно об’єктів, обмежених у цивільному обігу.
Надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до відповідного Закону з урахуванням особливостей, визначених законами, які регулюють суспільні відносини у відповідних сферах.
Вимоги цього Закону поширюються на надання суб’єктом надання адміністративних послуг витягів та виписок з реєстрів, свідоцтв, довідок, копій, дублікатів документів та інші передбачені законом дії, у результаті яких суб’єкту звернення, а також об’єкту, що перебуває в його власності, володінні чи користуванні, надається або підтверджується певний юридичний статус та/або факт.
Державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах: верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності; стабільності; рівності перед законом; відкритості та прозорості; оперативності та своєчасності; доступності інформації про надання адміністративних послуг; захищеності персональних даних; раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг; неупередженості та справедливості; доступності та зручності для суб’єктів звернень.
В Шостці рішенням міськвиконкому від 20 квітня 2012 року № 114 було затверджено Положення, Регламент та склад Центру надання адміністративних послуг .
З метою надання інформації щодо діяльності Центру надання адміністративних послуг в м. Шостка 28 листопада 2012 року координатор центру Микола Сорокопуд взяв участь у роботі щотижневої «гарячої лініі» міськвиконкому.