Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Микола Нога: «Успіх можна отримати, поєднавши зусилля з навколишніми селищами й селами»

10/03/09

Міський голова Шостки розповів про пріоритети розвитку міста та умови подолання економічної кризи.

– Миколо Петровичу, у рейтингу «Топ 50» ви посіли 11 місце. Завдяки чому, на Вашу думку, ви отримали такий високий бал серед знаних сумських політиків, управлінців, підприємців?
– Мабуть, це запитання доцільніше було б адресувати тим, хто визначав моє місце в рейтингу. Я ж просто працюю спільно з громадою міста Шостки, тому вважаю, що оцінка моєї роботи відноситься до  усіх жителів міста.

–  Які пріоритети у розвитку Шостки Ви ставите на сьогодні?
– Шостка розвивається як адміністративно-економічний, культурний і науковий центр півночі Сумської області.  Надзвичайно складно, але, борючись за «місце під сонцем», ми рухаємось саме цим шляхом.  Пам’ятаєте, як у Тараса Шевченка: «Чи є що краще, лучче в світі, як укупі жити, з братом добрим добро певне познать, не ділити?»  Сьогодні, як ніколи раніше, самотужки місту не вижити, якщо не розвивати прилеглі території.  Успіх можна отримати, поєднавши зусилля з навколишніми селищами й селами. Це і є магістральний напрямок розвитку Шостки, який вже сьогодні забезпечена  можливість жителям цілого регіону навчатись, лікуватись, користуватись культурними  здобутками і таке інше.

– Чи вплинула економічна криза на життєдіяльність міста і як Ви збираєтесь їй протидіяти?
– Дуже боляче вплинула, як і усім іншим. Особливо непокоїть ускладнення в роботі наших промислових підприємств, малих і середніх бізнесових структур. Конкуренція стала не просто жорсткою, а жорстокою. В цих умовах наше завдання – послабити панічні настрої, податковий гніт, допомогти людям здолати труднощі на цій, очевидно, тривалій дистанції, зберегти більшість підприємств і підприємців. Щоб вони не просто вийшли з кризи, а вийшли оновленими.

– Наскільки реальним є впровадження пілотного проекту з енергозбереження у Вашому місті, і як Ви оцінюєте його ефективність?
– Якби ми не вірили в реальність цього проекту, ми б за нього й не брались. Його ефективність довів досвід сусідів – Росії, Білорусі, Фінляндії. Це реальний проект. Він відповідає ідеології розвитку цивілізації на нашій планеті.
Разом з тим реалізація нашого проекту потребує надзвичайних зусиль. І сьогодні ми докладаємо їх, аби завершити справу, яку вже розпочали.

– Чи вважаєте Ви себе успішним мером? Що повинен знати й уміти міський голова, аби стати успішним?
– Роботу керівництва міста оцінюють люди. Важливо розуміти, що сьогодні нам насамперед треба мобілізуватись, об’єднатись і працювати вдвічі краще, ніж будь-коли.

– Що ви вважаєте своїм найбільшим успіхом і найбільшою невдачею в роботі?
– Свої успіхи та невдачі ми будемо оцінювати і обговорювати коли вийдемо, точніше, коли подолаємо кризу. Сьогодні цим стурбовані, думаю, керівники усіх міст планети.