18/03/21

Начальник Головного управління ДПС у Сумській області                     Наталія КІЯШКО надає коментар для ЗМІ Сумщини щодо очищення ринку підакцизної продукції від контрафактного товару

Головним управлінням ДПС у Сумській області проводиться активна робота щодо очищення ринку підакцизної продукції від контрафактного товару та припинення його незаконної реалізації через роздрібні мережі області.

Так, днями службовими особами відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Сумській області припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами на одному з продуктових ринків міста Суми.

Перевіркою встановлено, що фізична особа-підприємець, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування за відсутності документів, що підтверджують походження тютюну, здійснював його реалізацію споживачам без відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі та без застосування при його продажу реєстратора розрахункових операцій.

За матеріалами перевірки тютюнові вироби були передані до вилучення органам Національної поліції в Сумській області, а до підприємця застосовані штрафні (фінансові) санкції та адміністративні стягнення, розмір яких склав понад 35 тис. гривень.

При цьому Головним управлінням ДПС у Сумській області було прийнято рішення про анулювання підприємцю свідоцтва про сплату єдиного податку, а керівництвом ринку розпорядження щодо заборони несанкціонованої торгівлі цим підприємцем на його території.

«Купуючи фальсифікат, громадяни покривають незаконну діяльність, ухиляються від сплати податків і заохочують скоєння злочину. Прохання небайдужих громадян інформувати про відомі їм факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів сумнівної якості за телефоном Головного управління ДПС у Сумській області 68 50 69», – зазначає очільниця податкових органів Сумщини.