IBI-Rating визначив кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Шосткинської міської територіальної громади

15/11/22

Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу Шосткинської міської територіальної громади (далі – Шосткинська МТГ) на рівні uaВВВ з прогнозом «негативний» та внесенням до контрольного списку (CreditWatch), та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА-.

Такі рівні рейтингів відображають високу  інвестиційну привабливість та достатню спроможність муніципалітету розраховуватися за своїми зобов’язаннями.Позначка «-»   вказує  на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії.

Прогноз «негативний» вказує на високу ймовірність зниження  кредитного рейтингу протягом року. Прогноз «негативний» та знаходження у контрольному списку обумовлені погіршенням умов діяльності та посиленням невизначеності щодо перспектив розвитку економіки на тлі тривалих військових дій на території України через агресію з боку РФ. На даний час такий прогноз застосовується до усіх суб’єктів рейтингування.

При визначенні  рейтингів було враховано:

1. Показники соціально-економічного розвитку та ефективність  фінансової політики.

Шостка – північний промисловий та економічний центр Сумської області. Основними галузями промисловості є: харчова, фармацевтична, машинобудівна, хімічна, деревообробна, виробництво електро- та ізоляційних матеріалів,  виробництво та розподіл електричної та теплової енергії.

Промисловість громади диверсифікована за галузями економіки та утримує досить міцні конкурентні позиції на національному ринку. Окремі підприємства є критично-важливими для забезпечення обороноздатності України, тому мають додаткові можливості для розвитку завдяки державним замовленням.

Загальні надходження до бюджету громади у 2021 році склали 766,4 млн грн, з яких 53% -власні доходи. Залежність надходжень до бюджету від окремих платників податків є помірною.

Рівень виконання бюджету за загальними доходами склав 99,73% від уточненого бюджетного розпису. У 2021 році та впродовж 8 місяців 2022 року бюджет Шосткинської МТГ є профіцитним загалом та за загальним фондом. На момент проведення дослідження Шосткинська міська рада не мала прямих фінансових зобов’язань перед кредиторами та не виступала  гарантом за фінансовими зобов’язаннями третіх осіб.

• Інвестиційний потенціал громади

Громада характеризується високою питомою вагою працездатного населення (60,04% станом на  01.01.2022), що перевищує показник по Україні в цілому (42,08%). Шосткинська міська територіальна громада в достатній мірі забезпечена кваліфікованим персоналом та має потужний кадровий потенціал для промисловості: в місті розміщено вищі та середньо-спеціалізовані навчальні заклади, забезпечено інтеграцію навчальних закладів та виробничих підприємств та налагоджено якісну систему підготовки кадрів окремими підприємствами і установами (наставництво).

На території громади працює Індустріальний парк «Свема», який почав діяти з 2014 року. З метою розвитку інноваційної діяльності малих підприємств, в громаді діє Бізнес інкубатор, що забезпечує взаємодію науки та підприємництва та допомагає малим інноваційним фірмам в реалізації перспективних наукових ідей. Більшість ставок місцевих податків є нижчими за максимальний рівень, передбачений законодавством.

Проводяться заходи в напрямку підвищення енергоефективності. Так, в 2019 році було затверджено План дій зі сталого Енергетичного розвитку та клімату  Міста Шостка на 2019-2030 роки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Шосткинської МТГ, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua

Звіт щодо кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості Шосткинської міської територіальної громади   Завантажити