Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Додаткові блага оподатковуються військовим збором

21/04/15

Відповідно до Податкового кодексу додатковим благом вважаються кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

Дохід, отриманий платником як додаткове благо, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку і тому  оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

При цьому  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи у вигляді вартості дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 %  мінімальної заробітної плати  (609 грн. в 2015 році). Така сума не є об’єктом оподаткування військовим збором.

Водночас у разі якщо сума дарунку перевищує граничний розмір доходу, то сума такого доходу включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку, і такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.