Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

До уваги суб’єктів господарювання!

29/10/18

Стаття 4 Закони України від 12.05.91 р. № 1023 – XII “Про захист прав споживачів” встановлює, що при придбанні товарів на території України покупці мають право на отримання доступної, достовірної і своєчасної інформації про товар, його якість, асортимент, а також на отримання відомостей про продавця. Крім того, усі суб’єкти господарювання, що працюють у сфері роздрібної торгівлі, ресторанного господарства зобов’язані дотримуватися Порядку здійснення торгової діяльності і правил торгового обслуговування на ринку споживчих товарів, який затверджений постановою КМУ від 15.06.2006 р. № 833.

 

Пункт 10 постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006р. №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» зобов’язує всіх суб’єктів господарювання, що провадять торговельну діяльність через роздрібну, дрібно-роздрібну торговельну мережу та мережу закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, кафетерії тощо), забезпечити наявність на видному та доступному місці куточка покупця. Куточок покупця (Куточок споживача) є естетично оформленим стендом з набором необхідній покупцеві інформації і документів. До розміру, кольору, дизайну куточка особливі вимоги не пред’являються. 

 

“Куточок соживача” повинен містити інформацію:
• про найменування власника (фізична особа-підприємець, ТОВ, приватне підприємство тощо) або уповноваженого ним органу; 
• книга відгуків та пропозицій;
• адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;
• одержана на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами ліцензія, відповідно до встановлених законодавством вимог.

 

Суб’єктам господарювання також слід пам’ятати, що куточок споживача потребує певної роботи з боку суб’єкта господарювання. Необхідно не рідше разу на тиждень перевіряти книгу відгуків та пропозицій і вживати відповідні заходи з інформуванням споживача: відслідковувати зміни законодавства; надавати об’єктивну інформацію про адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів; забезпечувати інформацією, яка в обов’язковому порядку передбачена у куточку споживача.

До уваги суб’єктів господарювання

11/05/18

16 травня 2018 року о 10-00 в приміщенні Сумської обласної державної адміністрації (м. Суми, пл.Незалежності, 2, 3 поверх, зал апаратних нарад) відбудеться презентація Програми «Fit for Partnership with Germany» та креативна майстерня « Industry 4.0: як знайти можливості для співробітництва з німецькими партнерами».

 

Бажаючих взяти участь у заходах просимо повідомити управління економіки міської ради до 15.05.2018 року за телефоном 2-20-69. Або на електронну адресу shostka_ekonom@ukr.net, вказавши ПІБ, місце роботи, посаду, контактний телефон

До уваги суб’єктів господарювання

16 травня 2018 року о 10-00 в приміщенні Сумської обласної державної адміністрації (м. Суми, пл.Незалежності, 2, 3 поверх, зал апаратних нарад) відбудеться презентація Програми «Fit for Partnership with Germany» та креативна майстерня « Industry 4.0: як знайти можливості для співробітництва з німецькими партнерами».

 

Бажаючих взяти участь у заходах просимо повідомити управління економіки міської ради до 15.05.2018 року за телефоном 2-20-69. Або на електронну адресу shostka_ekonom@ukr.net, вказавши ПІБ, місце роботи, посаду, контактний телефон

Інші новини