Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Децентралізація чи навпаки? Шосткинська Громадська рада проти закриття медичного коледжу

15/07/21

Намір обласної влади закрити Шосткинський фаховий медичний коледж, про який громадськість дізналася в травні 2021 року, викликають нерозуміння та обурення у громадян. Жителі нашої громади та Шосткинського району виступають проти закриття цього успішного навчального закладу. Наразі в мед коледжі навчається близько 300 студентів. Про якість освіти, яка надається в цьому навчальному закладі свідчить зокрема те, що за результатами складання іспитів «КРОК» у 2020 – 2021 років, серед медичних коледжів України Шосткинський коледж займає 12 – у сходинку!

Зрозуміло, що закриття медичного коледжу в Шостці суттєво погіршить ситуацію не лише в Шосткинській міській територіальній громаді та Шосткинському районі, а й в Сумській області в цілому. Оскільки наша молодь буде позбавлена можливості отримати професію за місцем проживання та без суттєвих витрат, це сприятиме її відтоку не тільки з громади, а й з області. До того ж під ризик безробіття підпадає трудовий колектив навчального закладу, до якого входять високваліфіковані педагогічні працівники. А за кожним таким працівником стоїть родина.

Але питання не тільки в цьому. В нашій країні з 2014 року повним ходом іде децентралізація. Основний меседж цієї реформи – доступність. Доступність жителів громад до якісних послуг, в тому числі до якісної освіти, медицини тощо. Наміри обласної влади закрити медичне училище в Шостці йде врозріз з цією реформою (не забуваємо також і про намір обласної влади щодо закриття Шосткинського госпіталю ветеранів). Майже всі обласні заклади знаходяться саме в Сумах – спортивні, освітні, культурні , лікувальні, це при тому, що відстань від обласного центру до деяких громад складає більше ніж 200 км. В цій ситуації про доступність до послуг не йдеться.

Якщо наш медичний коледж закриють, такий навчальний заклад працюватиме лише в обласному центрі, де і так вже є медичний інститут.

Бачимо, що замість децентралізації відбувається навпаки зосердження ресурсів в обласному центрі. Чому молодь нашої громади та району позбавляють можливості доступно навчатися?

Проти закриття медичного коледжу на своїй сторінці у Фейсбук виступила відома українська політична і громадська діячка, Заслужений лікар України, Ольга Богомолець. У своєму дописі від 06.06.21 року Ольга Богомолець пише наступне : « Друзі-військові лікарі пишуть з передової і питають чи не помилилися з лінією фронту… Адже поки вони в зоні АТО за їх спинами об’явлена війна в їх домівках.. Цими днями Сумська обласна рада спробує закрити Шосткинський медичний колелдж. За 30 років існування навчального закладу підготовлено для лікарень та аптек більше ніж 2000 медичних сестер, фельдшерів та фармацевтів. Чи вирішить закриття навчального закладу фінансові проблеми області? Чи може Україні вже не потрібні фельдшери, медсестри та фармацевти?»

Питання щодо закриття медичного коледжу було розглянуто Громадською радою при виконкомі Шосткинської міської ради. За результатами розгляду були підготовлені відповідні звернення до голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка, голови Громадської ради при Сумській ОДА Олега Тулякова. Сподіваємося, що обласна влада дослухається до громадян та прийме виважене рішення, спрямоване на розвиток та процвітання всіх громад та районів Сумської області.