Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Делеговані повноваження: ВИКОНАННЯ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ

26/06/09

Демократичний розвиток суспільства передбачає забезпечення поєднання загальнодержавних та місцевих інтересів. На практиці в нашій країні це реалізується, зокрема, в делегуванні окремих повноважень виконавчої влади органам місцевого самоврядування. Виконання в системі місцевого самоврядування делегованих повноважень сприяє соціально-економічному розвитку територіальних громад та підвищенню якості надання населенню адміністративних і соціальних послуг. При цьому контроль за виконанням делегованих повноважень залишається за виконавчою владою.

Відповідно до ст. 38 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», до делегованих виконавчим органам місцевого самоврядування повноважень відноситься «вирішення… питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку».

Нещодавно Сумською облдержадміністрацією проведена планова перевірка діяльності виконкому Шосткинської міської ради в частині здійснення цих повноважень.

Перевіркою встановлено, що виконкомом Шосткинської міськради за період з червня 2008 р. до червня 2009 р. погоджувалося проведення 17 заходів, ініційованих і проведених міськими організаціями партій «Наша Україна», КПУ, СДПУ(о), ГП «Пора», міською організацією ветеранів, районною громадською організацією «Союз советских офицеров», Шосткинським міським благодійним фондом «Життя», незалежними профспілками, православними релігійними громадами, релігійною громадою «Свідки Ієгови», Церквою Адвентистів сьомого дня. В числі цих заходів – мітинги з нагоди державних свят та пам’ятних дат, благочинні та агітаційно-пропагандистські заходи, протестні акції, збори громадян, громадські слухання, урочисто-траурна хода, Хресний хід, відкрите богослужіння. Під час проведення цих заходів не було ситуацій, пов’язаних з порушенням громадського порядку.

Облік документації, яка стосується проведення масових заходів, функціонально веде загальний відділ міської ради. Паралельно електронний реєстр цієї документації здійснює відділ з питань внутрішньої політики, до завдань якого входить сприяння управлінням, відділам та службам міськради у зв’язках з місцевими організаціями політичних партій, іншими об’єднаннями громадян.

Після отримання повідомлень про заплановані акції Шосткинський міський голова М.П.Нога, а в разі його відсутності – секретар міської ради В.М.Літкевич або керуюча справами міськвиконкому О.М.Кравченко оперативно, як правило, письмово інформують про це Шосткинський МВ УМВС України в Сумській області та відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» при їх проведенні здійснюють контроль за забезпеченням громадського порядку.

На виконання ст.38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.39 Конституції України виконавчий комітет Шосткинської міської ради забезпечує безперешкодне проведення масових акцій, організованих у рамках чинного законодавства.

Порушень законодавства з боку виконавчих органів міської ради та міськвідділу УМВС України в Сумській області перевіркою не виявлено. Позовів до суду щодо заборони проведення акцій або неправомірних дій не було.

Про виконання делегованих повноважень у 2008 році начальник відділу з питань внутрішньої політики В.М.Нікітін доповідав на апаратній нараді при міському голові. Міський голова дав відповідні доручення керівникам, причетним до виконання делегованих повноважень.
Під час перевірки увагу привернув той факт, що в повідомленнях про проведення масових заходів їх ініціатори (організатори) не завжди вказують свої адреси, контактні телефони, орієнтовну кількість учасників, що утруднює роботу по забезпеченню громадського порядку. Тому працівникам відділів з питань внутрішньої політики та загального рекомендовано пропонувати організаторам акцій обов’язково вказувати в повідомленнях ці дані.

Результати перевірки доведені до відома посадовців міськвиконкому на нараді при керуючій справами виконкому О.М.Кравченко.

В. Харченко,
начальник відділу зв’язків з політичними партіями та громадськими організаціями
управління з питань внутрішньої політики головного управління
зв’язків з громадськістю облдержадміністрації