Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Делегація Шосткинської МТГ відвідала військову частину та кілекторне судно «Шостка», підписано договір про співпрацю

09/08/21

Кілекторне судно «Шостка» було по-будовано у 1976 році у місті Росток (Німецька Демократична Республіка) на заводі «Нептун-Верф».

Кілектор виконував інженерні завдання, здійснюючи установку та зняття навігаційно-гідрографічного обладнання в Середземному морі.

У 1997 році судно передано Військово-Морським Силам ЗС України, де і отримало назву «Шостка».

З 2004 року судно входило до складу Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт та використовувалось для забезпечення пошуково-рятувальних робіт у морі, перевезення рятувального обладнання, прийому та перевезення рейдового якірного обладнання і плавучих навігаційних знаків.

До 2014-го року судно обслуговувалось цивільним персоналом, екіпаж  підтримував міцні стосунки з нашим містом. Шосткинці допомагали матеріалами для підтримці кілектора в належному технічному стані.  

20 березня 2014 року судно було захоплене російськими військовими. 16 квітня 2014 року кілектор «Шостка» був виведений зі Стрілецької бухти Севастополя та відбуксований в порт Одеси.

Після 2014-го року судно укомплектовано військовим екіпажем. «Шостка» – єдине Військово – Морських сил Збройних сил України, здатне виконувати інженерні завдання будь-якої складності. Не зважаючи, на свій поважний вік та багату історію, тримається в чудовій формі і систематично виходить на військові завдання.

Наш красень кілектор «Шостка» викликає почуття гордості, поваги та впевненості у тому, що Україна була і буде міцною морською державою.

Але дивно, що Збаразька міська рада Тернопільської області вирішила своїм рішенням сьомої сесії VІІІ скликання № VІІІ/7/6 від 09 квітня 2021 року «Про перейменування кілекторного судна» не заперечувати та надати згоду на перейменування кілекторного судна «Шостка» на кілекторного судна «Збараж».

Ми з розумінням відносимося к прагненню збаражських депутатів  та міського голови мати однойменне судно у Військово – Морських силах Збройних сил України, але не за рахунок Шостки.

Делегація Шосткинської МТГ відвідала військову частину та кілекторне судно «Шостка», підписаний договір про співпрацю, визначені подальші кроки спільних дій по військово – патріотичному вихованню молоді та наданню шефської допомоги.

Шостка + Шостка = Україна! Далі буде…