Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Обговорили президентський проект Конституції

13/06/09

У малому залі Шосткинського міськвиконкому на виконання доручення Секретаріату Президента України відбулось засідання за «круглим столом», в якому взяли участь секретар міської ради В.М. Літкевич, керуюча справами міськвиконкому О.М. Кравченко, начальники управлінь та відділів міської ради, представники міських організацій партій «Народний союз «Наша Україна», Народний Рух України, КПУ, СПУ, Єдиний центр, громадських організацій ветеранів, жінок, «Діти війни», «Наша Шостка», міського відділення Міжнародного товариства прав людини та інших. Обговорювався проект нової Конституції України, запропонований Главою держави В.Ющенком.

З інформацією про позицію Президента України щодо механізмів та шляхів проведення конституційних змін виступили В.М.Літкевич та начальник відділу з питань внутрішньої політики В.М.Нікітін. Потім відбувся обмін думками.

Оцінюючи запропонований для обговорення проект Основного Закону країни, голова шосткинської організації рухівців М.М.Скорик зазначив: «Я б усі проекти перекреслив і здав у макулатуру. Конституція має змінюватись повільно. Лише треба визначити, хто має право вносити зміни. Наприклад, президент. У проекті говориться, що екс-президент повинен бути довічним сенатором. Цього робити не треба». Цієї думки дотримується і міська громадська організація Міжнародного товариства прав людини, повідомив п. Скорик.

Начальник організаційного відділу Н.Ф.Трубачова запропонувала в новій Конституції передбачити проведення виборів до міських рад за мажоритарною системою терміном на 5 років.

В основному підтримавши проект Президента, представниця міського партосередку «Народний союз «Наша Україна»О.М.Дяченко висловила побажання, щоб в Конституції було чітко визначено: ніякої недоторканості ні депутатам усіх рівнів, ні сенаторам, ні президентам, ні прем’єрам, ні суддям, ні прокурорам – перед Богом всі рівні. «На жаль, у проекті така норма чітко не прослідковується», – зазначила представниця президентської партії.

«Єдине, що треба змінити в Україні, це ліквідувати інститут президентства», – заявив лідер шосткинських комуністів, підтримавши тезу про те, що «проект Конституції, який зараз пропонується, треба здати в макулатуру».

Голова міської громадської організації «Діти війни» В.М.Ніпод у своєму виступі зазначила, що «…і діюча Конституція непогана, треба тільки виконувати її положення, зробивши певні зміни».