Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Чергова хвиля COVID-19 відступає. За тиждень у Шостці і громаді захворіло 7 мешканців

29/11/22

Протягом минулого тижня всього зареєстровано 19 нових хворих (тоді як попереднього – 44), повідомляє Шосткинський районний відділ Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

З них у м. Шостка – 4 (попередній тиждень – 13 нових випадків); села Шосткинської громади – 3 (за тиждень – 3 нових випадки);

С-Будська та З-Новгородська громади – 12 (було 28).У С.-Будській громаді минулого тижня захворіло троє дітей. Попереднього – стільки ж.За даними фахівців відділу, у поточному році спостерігалось два виражені піки захворюваності: перший припав на січень-лютий, другий – на вересень-жовтень.

Помісячний розподіл кількості нових випадків COVID–19: листопад станом на 25.11.2022 – 151 хворий, жовтень – 681, вересень – 754, серпень – 40, липень – 7, червень – 19, травень – 33, квітень – 42, березень – 312, лютий – 2582; січень – 1323.

Закладами охорони здоров’я за тиждень використано швидких тестів -178, з них позитивних – 18 (10,1%); до вірусологічної лабораторії ДУ «Сумський ОЦКПХ МОЗ» доставлено 29 зразків біоматеріалу, з них позитивних – 4 (відсоток позитивних – 13,8%). Загальний відсоток позитивності – 10,7 %.

Крім того, у Шосткинському відділі Сумського ОЦКПХ наголошують, що від 16 листопада поточного рокуНаказом МОЗ України № 2090 внесено зміни до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)”.

Вказані зміни стосуються виявлення та моніторингу контактних осіб, ймовірних та підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Згідно зі змінами, працівникам закладів освіти перед початком навчання в очній формі тепер проводиться лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР в обов’язковому порядку.

Також рекомендовано проводити лабораторне обстеження на COVID-19 звикористанням методу ПЛР:-внутрішньо переміщеним особам при поселенні в місця їх тимчасовогоперебування (містечка зі збірних модулів, гуртожитки, оздоровчі табори, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, готелі тощо);-співробітникам санаторно-курортних та реабілітаційних закладів раз у квартал, а також відвідувачам вказаних закладів віком від 12-ти років перед початком їх періоду перебування у закладі.