Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Вчимося бути справжніми громадянами

03/05/09

Шосткинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів круглий стіл „Вчимося бути справжніми громадянами” для неповнолітніх та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі та засуджені до покарань без позбавлення волі. До круглого столу були залучені спеціалісти Центру, начальник служби у справах дітей, начальник Шосткинського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, начальник відділу з питань мобілізації та режимно-секретної роботи, завідуюча Центром медико-соціальної допомоги дітям та молоді „Клініка, дружня до молоді”, представники громадської організації „Свобода”.

Цікавими та актуальними були виступи начальника служби у справах дітей та старшого інспектора кримінально-виконавчої інспекції. Вони зупинились на найбільш важливих проблемах для даної категорії молоді, а саме: незнання прав, гарантованих законодавством України; незнання назв та механізмів діяльності державних установ; отримання паспорту та прописки; пошук роботи; відсутності житла та матеріальних проблемах.

Представники громадської організації „Свобода” розпочали свій виступ із запитання до молоді: „Що найдорожче для людини?” Дійсно, це здоров’я. Статистика говорить, що 90% підлітків та молоді мають проблеми зі здоров’ям, 20% з них мають по 2 і більше хронічних захворювань. Кожен п’ятий підліток у віці 15 – 18 років знайомий з наркотиками та іншими негативними явищами.

Даний захід проводився в рамках міської комплексної програми профілактики правопорушень на 2006 – 2010 роки та плану роботи спеціалізованої служби соціального супроводу неповнолітніх та молоді, яка повертається з місць позбавлення волі.

Для більш детального вивчення кругозору зазначеної категорії молоді в рамках заходу було проведено анонімне анкетування. Так на питання „Якої я думки про себе” 45% відповіли „я звичайна людина”, 44% – „я багато чого досягну в житті”, 11% – „я буду змінюватися”.
Радує те що більша частина опитаних оптимісти по життю, 33% думаючи про майбутнє відчувають інтерес до життя, а 39% – надію. Погляди на майбутнє життя у сучасної молоді найрізноманітніші: 52 % впевнені, що будуть жити своїм розумом, 18% – хочуть жити не гірше від інших, є й бажаючі радитися з розумними людьми та з тими, кому потрібні (18%).

Напевно буде не новиною, якщо зазначу, що життя – складне й буремне, яке постійно вносить свої корективи і створює проблеми, які часто самому не подолати. Виникає питання: „Куди звертатись? Хто допоможе?”. Відповідаючи на це питання, наша молодь на перше місце ставить сім’ю та родичів (76%), друге місце займають соціальні служби (18%), третє – церква (6%).

Ми закликали підлітків та молодь вести здоровий спосіб життя і пам’ятати, що кожен повинен „жити за законами держави”.

Директор Шосткинського міського
центру соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді Т.А.Гурба