Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

13/10/21

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, порушенням прав людини. Будь-яка  особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Для злочинців – це величезні гроші, а для людей – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя.

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським парламентом.  Відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цього явища, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Не байдужість громадськості до цього явища – запорука успішної роботи з проблемою.

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим (психологічної, соціально – медичної, юридичної, допомоги у працевлаштування та перекваліфікації).

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми, зателефонуйте до Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України за номером (044)374 37 85.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)505 501 (зі  стаціонарних телефонів) та «527» ( з мобільного  для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).