Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

ПАВЛО КАЧУР: "ТЕМА ГОЛОДОМОРУ МАЄ ПРОЙТИ ЧЕРЕЗ СЕРЦЕ КОЖНОГО, ЗГУРТУВАТИ НАВКОЛО СЕБЕ СУСПІЛЬСТВО"

 
Похилені колоски та цифри на червоному тлі – практично кожен населений пункт нашого краю накрив своїм саваном піст від Диявола. Тут представлено кожен район, вказана кількість встановлених жертв Голодомору. За свідченнями очевидців та документальними даними пошуковцями та дослідниками встановлено  52877 мешканців області, які загинули від геноциду проти нашого народу…

Білопільський – 3442, Буринський – 9421, Великописарівський – 4535, Глухівський – 41, Конотопський – 234, Краснопільський – 360, Кролевецький – 122, Лебединський – 6514, Липоводолинський – 1994, Недригайлівський – 3504, Охтирський – 8232, Путивльський – 81, Роменський – 9200, Серединобудський – 15, Сумський – 4027, Тростянецький – 1007, Шосткинський – 43, Ямпільський – 105… Такі трагічні жнива скорботи на Сумщині…

На вшанування пам’яті жертв Голодомору у 123 населених пунктах в області встановлено 132 пам’ятники та пам’ятні знаки. Найбільшими з них є Меморіальний комплекс жертвам Голодомору у с. Хоружівка Недригайлівського району та обласний меморіал жертвам Голодомору 1932-33 років у с. Піски Буринського району, які були урочисто відкриті 24 листопада.

Павло Качур висловив щиру вдячність за проведену роботу щодо з'ясування кількості жертв цього страшного лиха. "Кожна загибла душа повинна бути почута, побачена, відмолена та відспівана по-християнськи", - вкотре наголосив Павло КАЧУР. Особливо схвально він відзначив діяльність пошукових загонів Буринського, Роменського, Лебединського та Сумського районів.

Окремі слова подяки – представникам преси. "Ми відчули, що маємо патріотичні засоби масової інформації, - зазначив керівник області. – Це був не формальний підхід, ця трагедія пройшла через їхнє серце".

За словами заступника голови облдержадміністрації Зіновія ГУЗАРА, у містах та районах області створено робочі групи, які ведуть дослідження історії та наслідків Голодомору 1932-33 років на Сумщині. До пошукової роботи активно долучалися й діти. Так, серед школярів було проведено Всеукраїнський конкурс "Голодомор 1932-33 років. Україна пам’ятає". Діти спілкувалися з очевидцями, збирали інформацію про загиблих односельців, яку потім оприлюднювали на конференціях у своїх виступах.

"Проведена робота зробила дітей іншими – вони стали благороднішими, - зауважив Павло Качур. – Кожен має усвідомити, що це не формальне виконання Указу Президента України про відзначення роковин Голодомору, це – наш з вами моральний обов’язок".

Голова облдержадміністрації підкреслив, що крім морального обов’язку кожного є особи, які відповідають за реалізацію державної політики, у тому числі, і цього Указу Президента України. "Кожен керівник району несе персональну відповідальність за виконання цього Указу", - додає Павло Качур.

Заслуховуючи звіти кожного голови райдержадміністрації, очільник області особливу увагу звертав на необхідність встановлення повної кількості жертв Голодомору.

Як з'ясувалося, деякі райони невчасно подали інформацію, у деяких – пошукові роботи лише на початковому етапі. Прикро було чути, що в Середино-Будському районі встановили лише 15 жертв, хоча села цього району були занесені до так званої "Чорної книги" і приречені до вимирання. Нажаль, жодного підтвердження смерті від Голодомору не знайдено досі у Глухові.

У відповідь на нарікання щодо відсутності інформації в архівах, Павло Качур порадив звертатися до очевидців. "Просто зверніться до людей, які носили це в собі 75 років і вони вам все розкажуть", - наголосив керівник області.

Він також попросив директора Державного архіву області Геннадія ІВАНУЩЕНКА надати пошуковим загонам методичну допомогу.

За підсумками звітів, Павло Качур все ж звернув увагу керівників Шосткинського, Середино-Будського та Ямпільського районів на неналежну роботу щодо виконання указу Президента України.

"Наступний рік – Рік пам'яті жертв Голодомору, тож у кожному районі повинні бути затверджені програми з чіткими термінами, графіками виконання", - такою була вимога керівника області. Він також додав, що виїзні робочі групи перевірятимуть роботу на місцях і вже у квітні підготують відповідні звіти.

Серед планів на наступний рік – продовження дослідницько-пошукової роботи, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам Голодомору, а також демонтаж пам’ятників та перейменування вулиць, пов’язаних із злочинцями, причетними до Геноциду українського народу.

"Ми просто хочемо нашим містам і селам дати українську історію, український вибір, - підкреслив Павло Качур. – Хочу, щоб ми пишалися своєю Сумщиною, були патріотами рідної землі, щоб цей козацький вільний дух розправляв нам крила".

Указ Президента України щодо проголошення 2008 року Роком пам'яті жертв Голодомору

Карта жертв Голодомору

Карта жертв Голодомору 1932-1933 р.р. на Шосткинщині. За матеріалами Державного архіву Сумської області
10.12.2007 14:02

Источник: Сумська обласна державна адміністрація http://state-gov.sumy.ua/news/2007/obl/12/5_12.html
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"