Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

Неоформлені трудові відносини – це ризик для пенсійного забезпечення в майбутньому

29/01/20

Спеціалісти Шосткинського сервісного центру постійно проводять активну роз’яснювальну роботу серед фізичних осіб-підприємців та найманих працівників щодо необхідності дотримання норм законодавства про працю та сплати єдиного соціального внеску у розмірі не менше законодавчо встановленого мінімуму. Мета цієї інформаційно – роз’яснювальної роботи – змусити кожну людину замислюватися, що неоформлені належним чином трудові відносини – це великий ризик для їх пенсійного забезпечення в майбутньому.

 

Вкотре нагадуємо громадянам, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку. Роботодавцям варто наголосити про відповідальність за порушення законодавства про працю.

 

Також нагадуємо, що з 1 січня 2020 року мінімальний розмір єдиного внеску, який необхідно сплатити на місяць для набуття страхового стажу, становить 1039,06 грн. з мінімальної заробітної плати 4723,00 грн. При цьому слід зазначити, що при сплаті мінімального внеску з мінімальної заробітної плати розраховувати в майбутньому на велику пенсію не варто, адже розмір пенсії визначається розміром сплачених страхових внесків: чим більший внесок, тим більша пенсія, мінімальний внесок відповідно передбачає мінімальний розмір пенсії.

 

Всю інформацію про страховий стаж та нараховану заробітну плату можна переглянути в особистому кабінеті на Веб-порталі ПФУ. Для цього потрібно здійснити он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим підписом на порталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до Шосткинського відділу обслуговування громадян та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг та отримати код доступу.