Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

На Водохрещу на міських озерах чергуватимуть рятувальники

17/01/15

19 січня   православні християни відзначають свято Хрещення Господнього. В  це  свято  центральне місце займають обряди, пов’язані з водою, і один з них – купання у водоймах.

Багато шосткинців в цей день  традиційно  занурюються в ополонку.

 

За інформацією начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Шосткинської міської ради Ольги Ткаченко,  19 січня  на Галенківському, Вінницькому та Хімреактивівському  озерах  чергуватимуть рятувальники, медичні працівники та буде забезпечено охорону громадського порядку.

 

Управління з питань надзвичайних ситуацій  звертається до мешканців міста  з проханням   купатися в спеціально обладнаних місцях  у присутності рятувальної та  медичної служби та дотримуватись правил безпеки: не заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння, утримуватися  від купання особам з хворобами серця.

 

Необхідно пам’ятати,   перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. Ступінь і швидкість настання переохолодження залежать від температури води та адаптації організму до холоду.

 

При його перших ознаках –  ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу.

 

При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи.

 

У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.