Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.shostka-rada.gov.ua

До уваги суб’єктів господарювання. Про забезпечення функціонування української мови як державної

23/12/22

До уваги суб’єктів господарювання! Про забезпечення функціонування української мови як державної

Звертаємося до суб’єктів господарювання Шосткинської міської територіальної громади з питання дотримання вимог Закону «України  «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В закладах торгівлі, громадського харчування та побуту наявна реклама та вивіски росйською мовою.

Нагадуємо,  Конституція України визначає українську мову як державну, мова є визначальним чинником і головною ознакою ідентичності української нації, фактором єдності і національної безпеки країни. Особливо гостро це питання стоїть наразі, на фоні воєнного протистояння агресії росії. 

Відповідно ст. 30 Закону «України  «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

 Інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою. В інформації про вироби , роботи чи послуги надані державною мовою допускаються використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою, використання літер латинського або грецького алфавітів.

Ст. 32  Закону «України  «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначає, що мовою реклами в Україні є державна мова.

За порушення суб’єктами господарювання вимог Закону «України  «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачена адміністративна відповідальність. Тож давайте будемо  відповідальними, і позбудемося мови окупантів .