Звіт про основні підсумки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради (підготовка до позачергових виборів народних депутатів України)

30/09/14

26 жовтня 2014 року в Україні об’явлені позачергові вибори народних депутатів України. Органи ведення Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради протягом 2014 року забезпечували виконання заходів, визначених законами України «Про Державний, реєстр виборців», розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 19.01.2011 № 16 «Про організацію подання відомостей про виборців органам ведення Державного реєстру виборців у Сумській області» (із змінами, внесеними розпорядженням голови облдержадміністрації від 11.12.2012 № 481-ОД).

Згідно календарного плану підготовки до виборів,  12-13 жовтня — виготовлення попередніх списків виборців та іменних запрошень. 13,14,15 жовтня передача попередніх списків ДВК. 15-20 жовтня робота ДВК з попередніми списками. При роботі з попередніми списками дільничними комісіями будуть рознесені запрошення кожному виборцю. Виборцям буде ще раз надана можливість перевірити свої дані, а також і їх відсутність в реєстрі, виправити помилки, звернувшись до нашого відділу або інформувати до дільничної комісії.

21,22 жовтня будуть друкуватися уточнені списки. 22,23 жовтня відбудеться передача їх дільничним комісіям.

За даними Державного Реєстру станом на 26.09.2014 в м. Шостка зареєстровано 59 640 виборців, які мають виборчу адресу, 925 осіб без виборчої адреси, відмічено у базі Реєстру осіб, які нездатні самостійно пересуватися – 576.

З метою покращенням якості списків, їх уточненням постійно в друкованих та електронних ЗМІ розміщувалась інформація з запрошенням перевірки своїх персональних даних.

З 01.01.2014 року з метою перевірки своїх даних звернулось 352 виборця. У 250 осіб дані були правильні. За останній тиждень звернулось 5 осіб.

219 осіб звернулись до особистого кабінету виборців, якій розташований на офіційному сайті ДРВ в електронному вигляді. Всі записи стосовно цих громадян були перевірені. Для тих виборців, які будуть звертатися до особистого кабінету прохання уважно заповнювати свої дані на української мові згідно паспорту.

Згідно Постанови №893 від 13.09.2012р. відділом за час оголошення виборчого процесу було проведено 2 тимчасових зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Ця дія однократна і на послідуючі голосування не поширюється. Також небажано відкладати оформлення зміни голосування на останній тиждень. Буде велике навантаження системи, що негативно вплине на швидкість роботи.

У разі, коли виборцю на період проведення виборів необхідно змінити місце голосування поза межами одномандатного виборчого округа, до якого такий
виборець відноситься він при голосування отримає лише бюлетень для голосування у загальнодержавному багатомандатному окрузі. Звернення щодо тимчасової зміни місця голосування розглядаються відділом не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя визнано тимчасово окупованою. Під час проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року голосування громадян України на зазначеній території не організовується і не проводиться. При цьому громадяни України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, мають право реалізувати своє право голосу на виборах шляхом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. До заяви додається тільки паспорт з реєстрацією на зазначеній території. Довідка щодо необхідності зміни місця голосування цієї категорії виборців не додається.

Спеціалісти відділу прикладають багато зусиль для покращення якості списків, виконання всіх розпоряджень, але якість списків виборців залежить не тільки від сумлінної роботи спеціалістів відділу, а також від роботи суб’єктів подання відомостей, членів ДВК і громадської активності всіх наших виборців.

Начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради

І.Ю.Шиман