Звіт про основні підсумки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради

Звіт   про основні підсумки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради

Органи ведення Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради забезпечували виконання заходів, визначених законами України «Про Державний реєстр виборців», розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 19.01.2011 № 16 «Про організацію подання відомостей про виборців органам ведення Державного реєстру виборців у Сумській області» (із змінами, внесеними розпорядженням голови облдержадміністрації від 11. 12.2012 № 481-ОД).

За даними Державного Реєстру станом на 26.02.2016 в м. Шостка зареєстровано 58 614 виборців, які мають виборчу адресу, відмічено у базі Реєстру осіб, які нездатні самостійно пересуватися - 520, недієздатних - 49, вулиць - 235, будинків - 5 447.

З початку 2016 року видано 69 наказів керівника відділу стосовно 934 осіб, з них: 34 наказу стосовно 706 осіб про внесення змін до персональних даних, 23 накази стосовно 85 осіб про внесення запису і 12 наказів стосовно 143 виборців про знищення запису. Також перевірити свої дані у Державному реєстрі виборців звернулось 23 особи, з них: у 20 виборців дані були вірні, 3 внесені зміни через відповідь на запит.

Забезпечено своєчасне отримання відомостей у базі даних Реєстру. Щомісяця до 5 числа отримано і опрацьовано відомості періодичного поновлення відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про Державний реєстр виборців». В цілому за даний період (січень, лютий) надано 712 осіб у вхідних відомостях.

Систематично проводиться візуальний та автоматизований контроль адресного регістру. Перевірено реєстрацію виборців у 58 будинках (75 виборців) шляхом виїзду на місце реєстрації. За результатами проведеної роботи до бази даних Реєстру включено 1 особу, внесено зміни 2 особам.

За звітний період звернень до особистого кабінету виборців, якій розташований на офіційному сайті ДРВ в електронному вигляді не було. У 2015 році до особистого кабінету виборців звернулося 79 осіб. Робота особистого кабінету триває цілодобово. Свої дані можна перевірити через Інтернет, що не займає небагато часу. Для тих виборців, які будуть звертатися до особистого кабінету прохання уважно заповнювати свої дані українською мовою згідно паспорту та не відносити перевірку на пізній час, тому що всі записи стосовно цих громадян необхідно перевірити.

Аналіз проведених виборів показав, що левова частка помилок у списках відноситься до розбіжностей в написанні літер Є,Е, І,И, апостроф. В зв'язку з цим відділом у 2015 році були сформовані списки з 1520 осіб стосовно розбіжностей написання прізвищ в однієї родині. Перевірка проводилась через запити відділу до ДМС, а також щоб зменшити навантаження на ДМС звертались особисто до виборців. В 2015 році надіслано 650 звернень з проханням перевірити відповідність написання в реєстрі та у паспорті. Просимо громадян міста активно відкликатися на такі звернення (листи) відділу.

Проводиться  робота щодо зібрання документів про осіб, які померли за кордоном.

Будемо вдячні всім, хто звернеться до відділу з документами про померлих за кордоном. Дані про таких осіб до відділу не поступають, це питання неврегульоване законодавством. Також просимо звернутись до відділу громадян, які мають недієздатних родичів та тих виборців на минулих виборах у яких виникли якісь непорозуміння.

Згідно чинного законодавства надаємо інформацію на запити ДМС щодо виборців, які зареєстровані Донецької, Луганської області та Автономної республіки Крим.

Спеціалісти відділу успішно один раз на місяць проходять тестування на знання законодавчих актів Реєстру та вміння працювати з автоматизованою системою та програмним забезпеченням.

25 жовтня 2015 році було проведені місцеві вибори. Підготовка, друк попередніх та уточнених списків, видача їх була проведена вчасно і якісно. Також на відділ було покладено передача інформації від ТВК до ЦВК. З цією задачею відділ справився без нарікань.

Фахівці відділу прикладають багато зусиль для покрашення якості списків, виконання всіх розпоряджень, але якість списків виборців залежить не тільки від сумлінної роботи спеціалістів відділу, а також від роботи суб'єктів подання відомостей, членів ДВК і громадської активності всіх наших виборців.

Начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців Шосткинської міської ради

І.Ю.Шиман

29.02.16