Про роботу відділу комунальної власності у 2015 році

Основними напрямками в роботі відділу є:

- управління об'єктами права комунальної власності

- оренда майна комунальної власності

- приватизація об'єктів комунальної власності

- земельні відносини

Станом на 1 січня 2015 року діяло 124 договору оренди індивідуального майна і один договір оренди цілісного майнового комплексу Шосткинської ТЕЦ.

У 2015 році укладено 57 нових договорів, передано в оренду 3380 кв.м нежитлових приміщень.

За минулий рік до міського бюджету надійшло понад 3 мільйони 700 тисяч гривень орендної плати, до державного бюджету перераховано близько 1 мільйона гривень.

Для більш ефективного використання майна комунальної власності відділом постійно публікується в засобах масової інформації та розміщується на офіційному сайті перелік вільних приміщень придатних для передачі в оренду, постійно здійснюється контроль за виконанням умов договорів. У 2015 році проведено 16 перевірок.

Щомісяця проводиться аналіз надходжень коштів від орендної плати. На підставі аналізу проводиться робота з орендарями-боржниками щодо погашення ними боргу або розірвання договорів оренди.

З метою стягнення заборгованості по орендній платі відділом направлено 4 позови до суду, стягнуто 43800 гривень.

Новим в роботі відділу є земельні відносини - оренда і продаж земельних ділянок, їх державна реєстрація.

Станом на 1 січня 2016 року у відділі на контролі знаходиться  493 договори оренди земельних ділянок: з юридичними особами 192, з фізичними особами - 301. До міського бюджету надійшло орендної плати від юридичних осіб понад 5 мільйонів гривень, від фізичних осіб близько півтора мільйонів.

У 2015 році продано 6 земельних ділянок площею 2,1 гектара на суму близько 1мільйона гривень.  Продано прав на оренду земельних ділянок площею 1,2 гектара на суму 48 тисяч гривень.

У межах чинного законодавства України з питань комунальної власності підготовлено 8 проектів рішень міської ради та 17 проектів рішень виконкому, підготовлено та направлено 335 листів.

Працівниками відділу постійно надається консультаційна та методична допомога з питань оренди, приватизації, передачі об'єктів комунальної власності та інших питань.

У 2015 році відділом тривала робота з безхазяйним майном.

У 2016 році відділом планується:

- Отримати від оренди майна більше 3,5 мільйонів гривень

- Від приватизації 550 тисяч

- Від продажу земельних ділянок близько 1 мільйона гривень, від продажу права оренди 100 тисяч

- Отримати від оренди земельних ділянок понад 6 мільйонів гривень.

Начальник відділу комунальної власності            В.В. Запівахін

14.03.16