Звіти

Управління з питань НС нагадує: Допомога при утопленні

Рятувати утопленика треба швидко, бо смерть настає через 4...6 хв. після утоплення.

Підпливши до потопаючого ззаду, треба взяти його під пахви так, щоб голова була над водою, повернута обличчям догори, і пливти з ним до берега.

Потім якнайшвидше треба очистити порожнину рота й глотки утопленого від слизу, мулу та піску, швидко видалити воду з дихальних шляхів - перевернути потерпілого на живіт, перегнути через коліно, щоб голова звисала вниз і кілька разів надавити на слину. Після цього потерпілого перевертають обличчям догори і починають оживляти.

Коли утопленик врятований у початковому періоді утоплення, треба, перш за все, вжити заходів щодо усунення емоційного стресу - зняти мокрий одяг, досуха обтерти тіло, заспокоїти. Якщо потерпілий без свідомості при досить спонтанному диханні, його кладуть горизонтально, піднімають ноги на 40 ...50 , дають подихати нашатирним спиртом.

Одночасно потерпілого зігрівають, роблять масаж грудної клітини, розтирають руки й ноги.

04.12.2019 08:46

Источник: Управління з питань НС http://shostka-rada.gov.ua/