Місцеві вибори

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР

Управління з питань НС Шосткинської міської ради  нагадує  про основні правила поведінки в умовах низьких температур. Щоб уберегти себе і своїх близьких від переохолодження та обмороження, рекомендовано  дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур, а саме:

1. скоротити перебування на морозі;
2. не одягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню обсягу кровообігу та швидкому замерзанню;
3. не носити важких предметів (сумок, кошиків тощо), які здавлюють судини, зокрема рук, що сприяє замерзанню;
4. не вживати алкоголь, який сприяє розширенню судин, що призводить до втрати тепла та швидкого замерзання;
5. не користуватися зволожуючим кремом для обличчя та рук.

Особливо треба берегтись від обмороження кінцівок хворим на судинні захворювання та цукровий діабет.

При виявленні ознак обмороження необхідно вжити наступні заходи

1. При обмороженні І ступеню, для якого характерно почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину у тепле приміщення. Можна зробити масаж кінцівок. Увага! Не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) — перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.

2. При обмороженнях ІІ – ІУ ступенів (блідість, втрата чутливості кінцівок) постраждалого слід відігрівати за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, але починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33 – 34 градусів. Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно-марлеву, вовняну) пов’язку. Увага! Не слід відігрівати постраждалого з обмороженнями відразу гарячою та теплою водою, бо швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання.

22.02.2018 08:46

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua