Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА 2015 РІК

За оперативними даними Головного управління статистики у Сумській області та за інформацією Держмитслужби України експортні відвантаження товарів підприємств та організацій області за 2015р. становили 607 млн.дол. США, імпортні надходження – 404 млн.дол. США і склали відповідно 82% і 73% до обсягів попереднього року.

Зовнішньоторговельні операції здійснювались з партнерами з 101 країни світу. Експортувались товари до 87 країн, імпортувались – із 83.

Найвагоміші експортні поставки були спрямовані до Російської Федерації, Туреччини, Білорусі, Об`єднаних Арабських Еміратів, Казахстану, Німеччини, Італії, Румунії; імпортні надходження – із Російської Федерації, Німеччини, Китаю, Італії, Гани, Польщі, Білорусі.

Порівняно з 2014р. в експорті та імпорті товарів скоротились відвантаження переважної більшості товарів, найбільше – машин механічних, какао та продуктів з нього, чорних металів. Зростання експорту спостерігалось у поставках зернових культур, різних харчових продуктів; імпорту – у надходженнях текстилю та виробів з нього, взуття, екстрактів дубильних та барвників.

За оперативними даними Головного управління статистики у Сумській області у 2015р. обсяги експорту послуг становили 37 млн.дол. США, імпорту –66 млн.дол. США, що склало відповідно 85% і 136% до обсягів 2014р.

Зовнішньоторговельні операції послугами Сумщина здійснювала з партнерами із 100 країн світу.

Серед основних країн-партнерів були Російська Федерація, Швейцарія, Об`єднані Арабські Емірати, Нідерланди, Казахстан та Азербайджан.

Найбільшу питому вагу у загальному обсязі експорту послуг складали ділові послуги (26%), імпорту – послуги, пов`язані з фінансовою діяльністю – (43%).

Скорочення експорту послуг відбулось за рахунок послуг з ремонту та будівництва. Водночас спостерігалось збільшення експорту транспортних послуг. Зростання імпорту послуг було забезпечене в основному за рахунок послуг, пов`язаних з фінансовою діяльністю та ділових послуг.

19.02.16