Місцеві вибори

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТОВАРАМИ З КРАЇНАМИ ЄС У 2015 РОЦІ

За оперативними даними Головного управління статистики у Сумській області та за інформацією Держмитслужби України експорт товарів області до країн Європейського Союзу за 2015р. склав 148 млн.дол. США і збільшився на 8%, імпорт – 155 млн.дол. США і скоротився на 38% порівняно з 2014р.

Із 28 країн співтовариства зовнішньоторговельні операції здійснювались з усіма країнами окрім Кіпру. Найбільш активні стосунки в експорті підтримувались з Італією, Німеччиною та Румунією (загалом майже половина обсягу), в імпорті -з Німеччиною, Італією та Польщею (більше двох третин обсягу) відповідно.

У товарній структурі експорту третину складали поставки продуктів рослинного походження (зернових, насіння), чверть – відвантаження хімічної продукції (екстрактів, добрив). Суттєвими були також поставки механічного обладнання та взуття. В імпорті переважали надходження різних харчових продуктів, недорогоцінних металів, механічного обладнання, полімерних матеріалів, кави.

Спостерігалось скорочення в імпорті по переважній більшості товарних груп, найбільше у поставках різних харчових продуктів, механічного обладнання, пластмас. Натомість експорт товарів області збільшився за рахунок зернових культур, деревини і текстилю та виробів з них.

19.02.16