Звіти

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ М.ШОСТКА

у січні–вересні 2019 року

Демографічна ситуація

Станом на 1 вересня 2019р., за оцінкою, чисельність наявного населення у м.Шостка складала 74520 осіб.

Природний рух населення у м.Шостка характеризується суттєвим перевищенням числа померлих над новонародженими: упродовж січня–
серпня 2019р. у місті з’явилося на світ 230 немовлят, кількість померлих склала 746 осіб.

ЗАЙНЯТІСТЬ ТА БЕЗРОБІТТЯ

За даними Сумського обласного центру зайнятості упродовж
січня–вересня 2019р. статус безробітного у м.Шостка та Шосткинському районі отримала 2181 особа. За цей період за сприяння Державної служби зайнятості працевлаштовано 857 безробітних осіб, з них у вересні – 151.

На кінець вересня 2019р. на обліку залишалося 1573 безробітних,
що на 6,1% менше, ніж на кінець серпня 2019р.

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

У ІІ кварталі 2019р. середньооблікова кількість штатних працівників підприємств, установ та організацій м.Шостка становила 12,8 тис. осіб. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника підприємств міста склала 6796 грн, що в 1,6 раза вище законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн). Порівняно із IІ кварталом 2018р. середня заробітна плата зросла на 16,2%.

Упродовж вересня 2019р. заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств м.Шостка збільшилася на 2,8% і на 1 жовтня 2019р. становила 27,5 млн.грн. Економічно активні підприємства винні 99,5% суми боргу, решту заборгували працівникам підприємства, які призупинили діяльність.

ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ

Обсяг роздрібного товарообороту торгової мережі підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) м.Шостка у січні–червні 2019р становив 405,9 млн.грн і у порівнянних цінах склав 99,1% обсягу січня–червня 2018р.

Обсяг оптового товарообороту підприємств оптової торгівлі м.Шостка
у січні–червні 2019р. становив 599,7 млн.грн і складав 5,5% загальнообласного показника.

КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ

У січні–червні 2019р. підприємствами та організаціями м.Шостка
за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 114,3 млн.грн капітальних інвестицій, що складає 3,8% загального обсягу по області. У розрахунку
на одну особу в місті припадає 1512,3 грн капітальних інвестицій (в цілому
по області – 2761,1 грн на 1 особу).

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У січні–серпні 2019р. підприємствами м.Шостка реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 1420,9 млн.грн, що становить 4,4% загальнообласного обсягу реалізованої продукції.

БУДІВНИЦТВО

У січні–вересні 2019р. підприємствами м.Шостка вироблено будівельної продукції на суму 43,9 млн.грн, що складає 4,6% загального обсягу по області.