Місцеві вибори

соціально-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ М.ШОСТКА

у січні–липні 2018 року

Демографічна ситуація

Станом на 1 липня 2018р., за оцінкою, чисельність наявного населення м.Шостка складала 75,6 тис. осіб. Кількість живонароджених у січні–
червні 2018р. становила 194 особи, померлих – 507 осіб.

ЗАЙНЯТІСТЬ ТА БЕЗРОБІТТЯ

За даними Сумського обласного центру зайнятості упродовж
січня–липня 2018р. статус безробітного у м.Шостка та Шосткинському районі отримали 1693 особи. За цей період за сприяння Державної служби зайнятості працевлаштовано 716 безробітних, з них у липні – 100 осіб.

На кінець липня 2018р. на обліку залишалося 1672 безробітних,
що на 0,2% менше, ніж на кінець червня п.р.

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

У ІІ кварталі 2018р. на підприємствах, в установах та організаціях м.Шостка працювало 13,3 тис. осіб. Середньомісячний розмір оплати праці працівників району становив 5848 грн, що в 1,6 раза вище законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн). Порівняно
із IІ кварталом 2017р. середня заробітна плата зросла на 25,2%.

Упродовж липня 2018р. заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств м.Шостка збільшилася на 23,0% і на 1 серпня 2018р. становила 13985,0 тис.грн. Економічно активні підприємства винні 95,9% суми боргу, решту заборгували працівникам підприємства-банкрути та підприємства, які призупинили діяльність.

ПРАВОСУДДЯ ТА ЗЛОЧИННІСТЬ

За повідомленням Прокуратури Сумської області у січні–липні 2018р.
по м.Шостка обліковано 738 кримінальних правопорушень, з них 37,4% – тяжкі та особливо тяжкі. З початку року виявлено 156 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення з них 9 малолітніх або неповнолітніх.

КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ

У січні–червні 2018р. підприємствами та організаціями м.Шостка
за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 52,6 млн.грн капітальних інвестицій, що складає 2,0% загального обсягу по області. У розрахунку
на одну особу в місті припадає 689,5 грн капітальних інвестицій (в цілому
по області – 2391,3 грн на 1 особу).

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У січні–червні 2018р. підприємствами м.Шостка реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 1175,2 млн.грн, що становить 5,1% загальнообласного обсягу реалізованої продукції.

БУДІВНИЦТВО

У січні–червні 2018р. у м.Шостка прийнято в експлуатацію 183 м2 загальної площі житла, що складає 0,7% загального обсягу по області.

У січні–липні 2018р. підприємствами м.Шостка виконано будівельних робіт на суму 24549 тис.грн або 4,7% від загальнообласного обсягу

11.09.18