СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ М.ШОСТКА у січні 2019 року

соціально-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ М. ШОСТКА

у січні 2019 року

Демографічна ситуація ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Станом на 1 січня 2019р., за попередніми даними, за оцінкою, кількість наявного населення у м.Шостка становила 75 тис. осіб. Упродовж 2018р. чисельність населення міста скоротилася на 885 осіб.

За 2018р. у м.Шостка з’явилося на світ 370 немовлят,
що на 25 новонароджених менше порівняно з 2017р. Кількість померлих залишилася на рівні 2017р. і становила 1026 осіб.

ЗАЙНЯТІСТЬ ТА БЕЗРОБІТТЯ

За даними Сумського обласного центру зайнятості упродовж січня 2019р. статус безробітного у м.Шостка та Шосткинському районі отримали 273 особи. За місяць за сприяння Державної служби зайнятості працевлаштовано 51 безробітну особу.

На кінець січня 2019р. на обліку залишалося 1760 безробітних,
що на 6,0% більше, ніж на кінець грудня 2018р.

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

У ІV кварталі 2018р. на підприємствах, в установах та організаціях м.Шостка працювало 13,2 тис. осіб. Середньомісячний розмір оплати праці працівників міста становив 6482 грн, що в 1,7 раза вище законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн). Порівняно
із IV кварталом 2017р. середня заробітна плата зросла на 30,3%.

Упродовж січня 2018р. заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств м.Шостка збільшилася на 9,9% і на 1 лютого 2019р. становила 22,0 млн.грн. Економічно активні підприємства винні 99,4% суми боргу, решту заборгували працівникам підприємства, які призупинили діяльність.

КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ

У 2018р. підприємствами та організаціями м.Шостка за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 199,5 млн.грн капітальних інвестицій, що складає 2,9% загального обсягу по області. Обсяг капітальних інвестицій
у розрахунку на одну особу становив 2613,2 грн (в цілому по області –
6352,8 грн на 1 особу).

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У 2018р. підприємствами м.Шостка реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 2437,1 млн.грн, що становить 5,1% загальнообласного обсягу реалізованої продукції.

БУДІВНИЦТВО

У 2018р. у м.Шостка прийнято в експлуатацію 1446 м2 загальної площі житла, яка порівняно з 2017р. збільшилася на 37,7%.

У січні 2019р. підприємствами м.Шостка вироблено будівельної продукції на суму 3416 тис.грн, що складає 2,6% загального обсягу по області.

11.03.19