Місцеві вибори

Довкілля Сумщини у 2015 році

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища, який було засновано Генеральною асамблеєю ООН на Всесвітній конференції в Стокгольмі у 1972 році. В цей день по-особливому привертається увага всіх людей до захисту довкілля, яке продовжує зазнавати техногенного навантаження внаслідок викидів в атмосферу, забруднення водних та земельних ресурсів.

За даними Головного управління статистики у Сумській області протягом 2015р. у повітряний басейн області від стаціонарних джерел забруднення надійшло 17,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 35,1% менше, ніж у попередньому році та складає 0,6% загальнодержавних викидів. У розрахунку на 1 км2 території регіону це складає 0,7 т, на одну особу – 15,6 кг, проти 5,0 т і 66,7 кг відповідно по державі в цілому. Крім цього, у атмосферу надійшло 1,2 млн.т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату.

У спеціально відведених місцях чи об’єктах на кінець 2015р. накопичилося 33,9 млн.т відходів I-IV класів небезпеки, кількість яких з попереднім роком збільшилася на 9,7%.

Важливою складовою довкілля області є ліси. Торік, робота по відтворенню лісів на землях лісового фонду проведена на площі 2,2 тис.га, у т.ч. через природне поновлення лісу – на 0,2 тис.га. Протягом 2015р. 2,6 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням було переведено у вкриті лісовою рослинністю землі.

Протягом 2015р. на охорону навколишнього природного середовища підприємствами, організаціями та установами області було витрачено 304,0 млн.грн (без ПДВ), з яких 251,5 млн.грн або 82,7% складають поточні витрати, 52,5 млн.грн (17,3%) – капітальні інвестиції, з них 3,5 млн.грн – витрати на капітальний ремонт природоохоронного обладнання.

03.06.16